Loading...
btc
BTC
0.2%
Bitcoin
64.271,80 USDT
eth
ETH
-0.65%
Ethereum
3.495,47 USDT
bch
BCH
0.86%
Bitcoin Cash
386,24 USDT
xrp
XRP
-0.48%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.03%
Litecoin
74,14 USDT
bnb
BNB
0.03%
Binance Coin
586,29 USDT
sol
SOL
-0.35%
Solana
134,13 USDT
avax
AVAX
-6.4%
Avalanche
25,72 USDT
ada
ADA
0.89%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
2.98%
Poladot
5,78 USDT
doge
DOGE
0.26%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.97%
Shiba Inu
0,00 USDT

Elrond, lider kripto ödeme sağlayıcısı Utrust’u satın alarak 2022’de Web3 ödemelerine damgasını vuracak

elrond utrust
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Göz ardı edilebilir maliyetlerle saniyede 100.000 işlemin ötesine geçebilen internet ölçekli blockchain olan Elrond Network, piyasadaki lider kripto para ödeme çözümü olan Utrust’u satın aldığını duyurdu.

 

Utrust’ın satın alınmasıyla Elrond, iki hedefi gerçekleştirmeyi amaçlıyor:

 

Ödemeler: Blockchain teknolojisini kullanarak ödemeleri daha hızlı, daha ucuz ve daha güvenli hale getirmek

 

İşletmenin Kazancı: Ödeme işleme hizmetlerini işletmeler için bir maliyet olmak çıkarıp bir gelir akışına dönüştürmek.

 

Elrond, herkesin her yerden erişebileceği yeni, yüksek bant genişliği, düşük gecikme süresi, ucuz finansal sistemin omurgası olarak hizmet etmeyi amaçlayan çığır açan blockchain teknolojisi geliştirdi.

 

Elrond, anında işlemler, alıcı koruması ve kriptodan nakde ödemeler sunan dünyanın ilk kripto ödeme çözümü olan Utrust’u satın alarak, Utrust ile birlikte e-ticaret ve ödemelerde devrim yaratmayı amaçlıyor.

 

Amaç, ilk olarak, dünya çapındaki işletmeler için erişilebilir, neredeyse anında ve güvenli küresel yerleşimler sunmak için blockchaini kullanarak ödemeleri tamamen yerel olarak dijital hale getirmek ve ikincisi, İşletme Kazancı yoluyla bir paradigma kayması yaratmak için güçlü DeFi mekaniklerini devreye sokmaktır.

 

Beniamin Mincu, Elrond Network CEO : “En iyi ihtimalle, ödemeler neredeyse anında, küresel olarak ve önemsiz bir maliyetle yapılmalıdır. Bunu dünya çapındaki satıcılar için etkinleştirmek birincil hedefimizdir. Elrond ailesinin en yeni üyesi ile birlikte üzerinde çalıştığımız ikinci ürün, işletmelere işlem yapılan değerin bir yüzdesini ödemek yerine getiri sağlayacak bir DeFi öncelikli ödeme işleme çözümü olan Merchant Yield. Etkilerini abartmak zor.” dedi.  

 

Bu bağlamda, tamamen dijital bir dünyada ödeme işlemcileri hala yavaş ödeme süreleri sunuyor ve işletmelerden her işlem için %3 – %11 arasında ücret alıyor; bu, dünya çapında birçok işletme için genellikle karlılık ve iflas arasındaki farktır.

Ödemeleri tamamen dijital hale getirmek için yeni nesil blockchain teknolojisi kullanarak, yalnızca ödeme alma hızlarını artırmak ve ödeme almayla ilgili maliyetleri önemli ölçüde azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda bunları ölçeklenebilir bir gelir akışına dönüştürüyoruz. İşletmeler bu sayede trilyonlarca dolarlık kripto piyasasının daha fazlasını işlerine dahil eder ve bunun için ödeme yapmak yerine aldıkları her işlemden kazanırlar.

 

elrond utrust

Sanja Kon, Utrust CEO: “Ödemelerin bir maliyetten gelir akışına dönüşmesi fikri, bunu ilk kez düşünen herkese olduğu kadar bize de çılgınca geldi. Bunu Elrond ile birlikte keşfettikten sonra, bunun sadece mümkün olduğunu değil, aynı zamanda ödemelerin kaçınılmaz geleceği olduğunu da fark ettik. Bu yüzden güçlerimizi birleştirmeye ve DeFi ödemelerinin uygulamasını hızlandırmaya karar verdik.” dedi.

 

Elrond teknolojisiyle güçlendirilen Utrust, yeni bir büyüme dönemine giriyor. Bunun e-ticaret ve dünya çapındaki işletmeler için önemli sonuçları olacaktır.

 

Elrond hakkında

 

Elrond, verim ve işlem hızında 1.000 kat kümülatif iyileştirme sağlamak için sıfırdan tasarlanmış yeni bir blockchaini mimarisidir. Bunu başarmak için Elrond iki önemli yenilik sunar: Yeni bir Adaptive State Sharding mechanism ve Secure Proof of Stake (PoS) algoritmasıdır. Bunlar hızlı, verimli ve güvenli bir fikir birliği mekanizmasıyla doğrusal ölçeklenebilirlik sağlar. Böylece Elrond, 6 saniyelik gecikme süresi ve ihmal edilebilir maliyetle saniyede 10.000’den fazla işlemi (TPS) işleyebilir ve izinsiz, sınırsız, küresel olarak erişilebilir bir internet ekonomisinin omurgası olmaya çalışır.

Elrond hakkında ayrıntılı bilgiler için lütfen linke göz atınız!

 

Utrust hakkında

 

Web3 için bir ödeme teknolojisidir. Küresel olarak ödeme yapmanın ve ödeme almanın radikal olarak daha iyi bir yoludur. Utrust, finans ve ödeme endüstrisini modernize etmek ve işletmeler için anında işlemler, alıcı koruması ve anında ödemeler sağlayarak geleneksel ödeme yöntemlerinin sorunlarını çözmek için tasarlanmış önde gelen kripto para birimi ödeme çözümüdür.

Utrust hakkında merak ettikleriniz için lütfen linke göz atınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.