1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. İşte Binance CEO’sunun dudak uçuklatan serveti! Ne kadar kriptosu var?

İşte Binance CEO’sunun dudak uçuklatan serveti! Ne kadar kriptosu var?

İşte Binance CEO’sunun dudak uçuklatan serveti! Ne kadar kriptosu var?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, dünyanın en zengin kişileri arasına girdi. Ünlü CEO, dudak uçuklatan serveti ile birçok milyarderi geride bıraktı. Detaylar haberimizde.

İşte Binance CEO’sunun dudak uçuklatan serveti!

2017’de kurulan ve dünyanın en büyük kripto para borsası olmayı başaran Binance’in Çinli kurucusu Changpang Zhao ya da kripto dünyasında daha iyi bilinen adıyla “CZ”, dünyanın en zenginleri arasına dahil oldu.

Bloomberg’in yaptığı bir habere göre CZ, yaklaşık 96 milyar dolarlık büyük bir servete sahip. Bu servet Zhao’yu dünyanın en zengin 11’inci kişisi yapıyor ve neredeyse Mark Zuckerberg, Larry Page ve Sergey Brin ile aynı seviyeye getiriyor.

İlgili: Binance (BNB) coin nedir, geleceği nasıl?

Zhao, şu anda Bloomberg Milyarderler Endeksi’nde Hintli holding Reliance Industries’in CEO’su Mukesh Ambani’nin ve Oracle’ın kurucu ortağı Larry Ellison’ın arkasından 11. sırada yer alıyor. Ambiani’nin 107 milyar dolarlık serveti bulunuyor.

İlgili: Binance (BNB) coin fiyat tahmini

Zhao’nun serveti bir yılda yaklaşık %1300 arttı. Geçtiğimiz yıl 8 milyar dolarlık bir servete sahip olduğu tahmin ediliyordu. Bloomberg’in endeksine göre  FTX borsası kurucusu Sam Bankman-Fried’in 15,5 milyar dolarlık Coinbase borsası CEO’su Brian Armstrong’un ise 9 milyar dolarlık serveti bulunuyor.

Kripto paraları servete dahil değil!

Changpeng Zhao’nun servetine sahip olduğu kripto paralar dahil edilmedi. Ünlü CEO’nun yaklaşık 40 milyar dolar değerinde kripto varlığının olduğu ve bu dahil edildiğinde 135 milyar dolarlık bir servete sahip olduğu belirtildi. Bu da CZ’i dünyanın en zenginleri sıralamasında neredeyse 4’üncü sıraya çıkarıyor. Kripto paraları dahil edildiğinde elde edilen 135 milyar dolarlık güncel değer Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in 124 milyar dolarlık servetinden 10 milyar dolar daha fazla. CZ, haberin ardından resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada servetin büyüklüğüne ve sıralamalara değil kaç kişiye yardım edildiğine odaklanılmaması gerektiğini belirtti.

https://twitter.com/cz_binance/status/1480463605258932232

Dünyanın en zengini Elon Musk

Kripto ekosistemine verdiği destekle bilinen Elon Musk, geçtiğimiz yıl servetine tam 100 milyar dolar ekledi. Bu artış Elon Musk’ı 226 milyar dolar ile Amazon’un sahibi Jeff Bezos’un önüne geçirdi. Bezos’un 177 milyar dolarlık serveti bulunuyor.

Kaynak

Etiketler: