1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Elon Musk’tan FTX CEO’su SBF hakkında flaş iddia!

Elon Musk’tan FTX CEO’su SBF hakkında flaş iddia!

Elon Musk’tan FTX CEO’su SBF hakkında flaş iddia!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Milyarder iş adamı Elon Musk, FTX CEO’su SBF hakkında flaş bir iddia ortaya attı. Musk’ın açıklamalarının detayları haberimizde.

Elon Musk’tan FTX CEO’su SBF hakkında flaş iddia!

Bilindiği gibi kripto para piyasasında 2022 yılının son krizi FTX Borsası’nın iflası ile yaşandı. Borsa bir likidite sorunu yaşadı ve günler içerisinde iflasını açıkladı. FTX’in kurucusu ve milyarder kripto yatırımcısı Sam Bankman-Fried, borsanın kurtuluşu için çaba gösterse de gerekli finansal desteği bulamadı.

Elon Musk, Sam Bankman-Fried ile ilgili flaş bir iddia ortaya attı. Musk’a göre Sam Bankman-Fried, ABD seçimlerinde demokratlara 1 milyar dolarlık bir bağışta bulundu.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınıp satılır?

Twitter’da yakın zamanda yapılan bir tartışmada, AI sağlık hizmetleri platformu Science’ın İcra Kurulu Başkanı Will Manidis, SBF’nin politikacılara yaptığı bağışları “tüm zamanların en yüksek yatırım getirisi olan ticaretlerinden biri” olarak nitelendirdi. Tartışmaya, dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk’ta katıldı.

Musk, SBF’nin demokratlara gerçek desteğinin muhtemelen 1 milyar doların üzerinde olduğunu iddia etti ve yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Elon, paranın nereye gittiğini sordu.

SBF’nin Joe Biden’ın 2020 başkanlık kampanyasına 5,2 milyon dolar bağışladığı ve ayrıca Demokrat partiden Oregan’da kongre koltuğu adayı olan ve seçimleri kazanamayan Carrick Flynn’i desteklemek için 10 milyon dolar bağışladığı biliniyor.

Demokratlara yaptığı bağışların bir kısmı kamuoyuna açıklanırken SBF, Cumhuriyetçilere de bağışta bulunduğunu ancak bunların kayıtlara geçmediğini belirtti.

SBF ve Binance CEO’su Changpeng Zhao arasındaki tartışmaların ardından kripto piyasasında bir tartışma daha alev almış oldu. FTX kurucusunun iddialara ne cevap vereceği ise henüz bilinmiyor. SBF konu hakkındaki henüz bir açıklama yapmadı.

Kaynak

 

 

Etiketler: