Loading...
btc
BTC
-1.03%
Bitcoin
64.207,09 USDT
eth
ETH
-0.05%
Ethereum
3.511,41 USDT
bch
BCH
-0.8%
Bitcoin Cash
386,72 USDT
xrp
XRP
-0.24%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-2.01%
Litecoin
73,19 USDT
bnb
BNB
-0.34%
Binance Coin
585,66 USDT
sol
SOL
-0.45%
Solana
132,96 USDT
avax
AVAX
0.8%
Avalanche
27,80 USDT
ada
ADA
-0.37%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
1.01%
Poladot
5,70 USDT
doge
DOGE
-0.63%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-0.35%
Shiba Inu
0,00 USDT

Elon Musk’tan Beyaz Saray sözcüsüne önemli Bitcoin açıklamaları!

Elon Musk'tan Beyaz Saray sözcüsüne önemli Bitcoin açıklamaları!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’deki artış trendi etkisini kaybetmedi ve boğalar oldukça diri gözüküyor. Hafta sonu 60 bin dolarlık destek hattını ziyaret eden fiyatlar, önemli Bitcoin açıklamalarının ardından tekrardan yükselişe geçti!


Elon Musk’tan Beyaz Saray sözcüsüne önemli Bitcoin açıklamaları!

Pazar günü 60 bin dolarlık kritik destek hattında hareket eden Bitcoin, piyasaların açılması ile tekrardan yükselmeye başladı ve 64 bin dolar seviyesine kadar çıktı. Özellikle ABD piyasalarının açılması ile Bitcoin piyasaları tekrardan canlandı.

Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarındaki saatlik değişimi görüyoruz.

Bitcoin fiyatları

Bitcoin hakkındaki açıklamalar fiyatlarının yukarı doğru hareket etmesine neden oluyor. Önemli bir açıklama eski Başkan Trump’ın sözcüsü Anthony Scaramucci’den geldi. Eski Beyaz Saray sözcüsü CNBC’de katıldığı programda 270 bin dolarlık Bitcoin satın aldığını ve değerinin şu an 1 milyon doları aştığını belirtti.

Diğer önemli açıklama ise Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’tan geldi. Musk, Bitcoin’leri tutmaya devam ettiklerini açıkladı.

Tesla, 2021’ın başlarında tanesi yaklaşık 25 bin dolardan milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Bitcoin’deki rekor artışın ardından Tesla’nın Bitcoin’leri bozdurduğu tahmin ediliyordu. Ancak Elon Musk, Bitcoin’leri tutmaya devam ettiklerini açıkladı.

Piyasalardaki diğer önemli gelişme ise üçüncü Bitcoin ETF’nin bugün listelenmeye başlayacak olması. VanEck’in Bitcoin ETF’si bugün listeleniyor.

Bitcoin ETF’ler sayesinde Bitcoin Nasdaq ve New York Borsasında listelenmeye başladı. Bitcoin türev ürünlerinin regüle olmuş borsalarda listelenmeye başlaması ile Bitcoin piyasalarının daha da derinleşmesi ve istikrar kazanması bekleniyor.

Bitcoin piyasaları 7/24 çalışan piyasalar. Ancak ETF’lerden sonra Bitcoin yatırımcıları fiyat analizleri için artık ABD piyasalarının açılmasını bekliyor.

Kaynak

İlgili!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.