1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Elon Musk’tan Beyaz Saray sözcüsüne önemli Bitcoin açıklamaları!

Elon Musk’tan Beyaz Saray sözcüsüne önemli Bitcoin açıklamaları!

Elon Musk’tan Beyaz Saray sözcüsüne önemli Bitcoin açıklamaları!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’deki artış trendi etkisini kaybetmedi ve boğalar oldukça diri gözüküyor. Hafta sonu 60 bin dolarlık destek hattını ziyaret eden fiyatlar, önemli Bitcoin açıklamalarının ardından tekrardan yükselişe geçti!


Elon Musk’tan Beyaz Saray sözcüsüne önemli Bitcoin açıklamaları!

Pazar günü 60 bin dolarlık kritik destek hattında hareket eden Bitcoin, piyasaların açılması ile tekrardan yükselmeye başladı ve 64 bin dolar seviyesine kadar çıktı. Özellikle ABD piyasalarının açılması ile Bitcoin piyasaları tekrardan canlandı.

Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarındaki saatlik değişimi görüyoruz.

Bitcoin fiyatları

Bitcoin hakkındaki açıklamalar fiyatlarının yukarı doğru hareket etmesine neden oluyor. Önemli bir açıklama eski Başkan Trump’ın sözcüsü Anthony Scaramucci’den geldi. Eski Beyaz Saray sözcüsü CNBC’de katıldığı programda 270 bin dolarlık Bitcoin satın aldığını ve değerinin şu an 1 milyon doları aştığını belirtti.

Diğer önemli açıklama ise Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’tan geldi. Musk, Bitcoin’leri tutmaya devam ettiklerini açıkladı.

Tesla, 2021’ın başlarında tanesi yaklaşık 25 bin dolardan milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Bitcoin’deki rekor artışın ardından Tesla’nın Bitcoin’leri bozdurduğu tahmin ediliyordu. Ancak Elon Musk, Bitcoin’leri tutmaya devam ettiklerini açıkladı.

Piyasalardaki diğer önemli gelişme ise üçüncü Bitcoin ETF’nin bugün listelenmeye başlayacak olması. VanEck’in Bitcoin ETF’si bugün listeleniyor.

Bitcoin ETF’ler sayesinde Bitcoin Nasdaq ve New York Borsasında listelenmeye başladı. Bitcoin türev ürünlerinin regüle olmuş borsalarda listelenmeye başlaması ile Bitcoin piyasalarının daha da derinleşmesi ve istikrar kazanması bekleniyor.

Bitcoin piyasaları 7/24 çalışan piyasalar. Ancak ETF’lerden sonra Bitcoin yatırımcıları fiyat analizleri için artık ABD piyasalarının açılmasını bekliyor.

Kaynak

İlgili!

Bitcoin teknik analizi: İşte boğaların önündeki en kritik engel!