Loading...
btc
BTC
-0.58%
Bitcoin
65.280,75 USDT
eth
ETH
-0.7%
Ethereum
3.133,00 USDT
bch
BCH
-0.95%
Bitcoin Cash
520,69 USDT
xrp
XRP
-0.67%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
-1.05%
Litecoin
78,89 USDT
bnb
BNB
-0.66%
Binance Coin
562,67 USDT
sol
SOL
-1.93%
Solana
148,34 USDT
avax
AVAX
-1.84%
Avalanche
36,59 USDT
ada
ADA
-0.91%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-1.48%
Poladot
6,75 USDT
doge
DOGE
-1.69%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-2.03%
Shiba Inu
0,00 USDT

Elon Musk’ın Bitcoin kararı “Streisand Etkisi” yaratır mı?

Araştırma şirketinden Bitcoin çöküşüne dair önemli veriler!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk’ın Tesla kararının Bitcoin’e etkiler tartışılmaya devam ediyor. Deneyimli Bitcoin boğası Pompliano’nun dikkat çeken yorumu detayları ile haberimizde.

Elon Musk’ın kararı Bitcoin’e yarar mı?

Elon Musk geçtiğimiz hafta kripto piyasaları alt üst eden birtakım çıkışlar yaptı. Bunu en önemlisi kuşkusuz Bitcoin ile Tesla alımlarının askıya aldığının duyurulmasıydı.

Musk’ın kararı kripto piyasası tarafından şaşkınla karşılandı. Bitcoin madenciliğinde kullanılan fosil yakıtların çevreye verdiği zarara vurgu yapan ünlü iş adamının ne yapmaya çalıştığı tartışma konusu oldu. Zira Elon’un Bitcoin madenciliğinde kullanılan fosil yakıt etkisini yeni öğrenmiş olması imkansız.

Elon Musk’ın kararının asıl nedenini önümüzdeki günlerde daha iyi anlayacağız. Peki Musk’ın bu kararı Bitcoin için nasıl bir sonuç doğurabilir?

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Blackrock CIO’su Rick Rieder, CNBC’nin Squawk Box röportajında ​​bu soruya yanıt aradı. Rieder Bitcoin konusunda iyimser olduğunu ifade etti.

“Bitcoin olgunluğa ulaşmamış ilginç bir varlık. Ancak dayanıklı olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki yıllarda yatırım arenasının vazgeçilmez bir parçası olacak. Zorluklar olduğu gerçek. Zamanla bu zorluklar aşılacaktır.”

Deneyimli Bitcoin boğası Pompliano’da Elon Musk konusuna değindi ve Streisand etkisinden bahsetti.

“Elon Musk’ın yorumları nedeniyle daha fazla insan Bitcoin satın alacak. Bu Streisand etkisidir. Çılgınlığı durdurun ve gerçeklere dikkat edin. Bitcoin hiçbir yere gitmiyor. “

Pompliano “Kötü tanıtım diye bir şey yoktur” diyerek Elon Musk’ın asında Bitcoin’in reklamını yaptığını ifade etti.

Twitter istatistikleri de Pompliano’yu destekleyecek şekilde. Musk’ın kararından sonra Tiwtter istatistikleri aşağıdaki tabloda görülüyor.

elon musk Elon Musk’ın Bitcoin kararı "Streisand Etkisi" yaratır mı?
Twitter

Streisand etkisinin yakın bir örneği Hindistan’da yaşandı. Bitcoin’in yasaklanacağı haberinden sonra Binance CEO’su Changpeng Zhao şu açıklamayı yapmıştı.

“Hindistan’daki verilerimizin gösterdiğine göre, yasak haberi aslında daha fazla insanın kriptoya yatırım yapmasına neden oluyor çünkü yasak gelmeden önce insanlar Bitcoin almak istiyorlar.”

Hindistan’da yasağın gündeme gelmesinden sonra da Google trendleri aşağıdaki şekilde oluşmuştu.

elon musk Elon Musk’ın Bitcoin kararı "Streisand Etkisi" yaratır mı?
Google trendleri

Streisand etkisi, saklanmaya, gizlenmeye, sansürlenmeye veya kaldırılmaya çalışılan bir bilginin genellikle internet gibi araçlarla daha geniş kitlelere ulaşmasını ifade eder.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.