Cardano ADA 3 dolar hedefine ne kadar yakın?

cardano 3 dolar
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son günlerde kripto para piyasalarında bir çekilme yaşanmasına rağmen Cardano ADA dolu dizgin yoluna devam ediyor. Cardano 3 dolarlık hedefine ne kadar yakın?


Cardano ADA 3 dolar hedefine ne kadar yakın?

Cardano %10’un üzerindeki değer artışı işe yeni bir ATH’ye (tüm zamanların rekorunu) imza attı. ADA/USD paritesi 2.50 doları görerek tüm zamanların en yüksek değerini gördü.

ADA/USD paritesi nisan ayının başında 1 dolar bandında hareket ediyordu. Bu kadar kısa sürede Cardano değerini 2 kattan fazla arttırdı. 2021’in ilk günlerinde ise ADA, 0.15 dolar bandında işlem görüyordu.

Aşağıdaki grafikte ADA/USD paritesindeki değişimi ve teknik göstergeleri görüyoruz. ADA/USD paritesi bugün 1.414 Fib değerine denk gelen direnç seviyesini test etti ve 2.50 doların üstünü gördü. Yazının kaleme alındığı saatte fiyatlar 2.30 dolar bandına kadar geriledi.

cardano ada

Teknik göstergelere dikkat ettiğimizde ise fiyatların ısındığını görüyoruz ve RSI değerlerinin aşırı alım alanını ihlal ettiği dikkat çekiyor. Bu süreçte fiyatlarda kısmı bir düzeltme yaşanabilir ancak fiyatlar 2 doların üstünde tutunursa 3 dolarlık hedef pek de uzak bir hedef olarak görülmüyor.

Lütfen Bkz: Ripple davasında bu sefer SEC atağa geçti. Yeni suçlamalar!

Yukarıda Cardano fiyatlarını etkileyen teknik ve içsel faktörlere dikkat çekildi. Dışsal faktörler de Cardano fiyatlarını olumlu yönde etkiliyor. ABD’li ünlü milyarder Mark Cuban, sahibi olduğu Dallas Mavericks’in Cardano’yu Doge gibi bir ödeme sistemi olarak kabul edebileceğini belirtti.

Cardano’nun CEO’su Charles Hoskinson, Cardano blockchain’i üzerinden kripto para varlıklar üretilebileceğini, otel işletmeciliği başta olmak üzere birçok alanda ödeme yapılacağını belirterek ADA’nın reel ekonomideki kullanım alanına dikkat çekti.

Charles Hoskinson, Ethereum’un kurucu ekibi arasında yer alıyordu. Sonrasında Ethereum ile yollarını ayıran Hoskinson, kendi projesi olan Cardano’yu geliştirdi. Son günlerde Ethereum fiyatlarındaki artışa ADA’nın da pozitif tepki göstermesi dikkat çekiyor.

Ana destek seviyeleri: $2.26, $2.10, $1.98, $1.85.

Ana direnç seviyeleri: $2.52, $2.75, $3.00, $3.20.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Cardano ADA 3 dolar hedefine ne kadar yakın?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.