Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
57.994,44 USDT
eth
ETH
0.05%
Ethereum
3.135,47 USDT
bch
BCH
1.66%
Bitcoin Cash
374,82 USDT
xrp
XRP
7.37%
Ripple
0,51 USDT
ltc
LTC
1.62%
Litecoin
70,37 USDT
bnb
BNB
0.32%
Binance Coin
535,49 USDT
sol
SOL
-0.41%
Solana
138,89 USDT
avax
AVAX
-0.11%
Avalanche
25,93 USDT
ada
ADA
1.01%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
1.91%
Poladot
6,22 USDT
doge
DOGE
1.2%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
1.96%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Ripple davasında bu sefer SEC atağa geçti. Yeni suçlamalar!

Ripple davasında bu sefer SEC atağa geçti. Yeni suçlamalar!

Ripple SEC
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) Ripple aleyhine açtığı dava devam ediyor. Taraflar yeni dosyalarla ve farklı savunmalarla mahkeme heyeti önünde kozlarını paylaşıyorlar.


Ripple davasında bu sefer SEC atağa geçti. Yeni suçlamalar!

Bilindiği üzere SEC, Ripple’ı piyasaya illegal biçimde menkul değer sunmak suçlaması ile mahkemeye verdi. Mahkeme özünde XRP’nin bir menkul değer mi yoksa kripto para mı olduğuna karar verecek. Haliyle Ripple şirketi, XRP’nin menkul değer olmadığını ve Ethereum/Bitcoin gibi kripto para olduğunu iddia ediyor. Ripple savunmasını bu teori üzerine oturtuyor. SEC ise savunmasını XRP’nin menkul değer olduğu konusunda yapıyor.

Söz konusu davada Ripple ve SEC mahkemeye yazılı beyannamelerini sundular. SEC yazılı beyannamesinde Ripple’ın eski yöneticisi Chris Larsen ve Ripple şirketine çeşitli suçlamalar yöneltiyor. SEC’in iddiasına göre Chris Larsen Ripple’ın lisansız XRP satışını “kabul etti ve yönetti”. Yine iddialara göre Larsen şahsi gelir elde etmek için XRP’yi bir yatırım aracı olarak teşvik etti. Yani SEC’e göre Chris Larsen, XRP’nin “bir yatırım sözleşmesi” olduğunu biliyordu ve bu süreçten şahsi menfaat elde etti.

“Dava dilekçesi Larsen’in Ripple’ın yasa dışı (XRP) dağıtımındaki rolünün farkında olduğu, kendi mali çıkarlarının Ripple’ın mali çıkarları ile uyumlu olduğu ve bu süreci ilerletmek için adımlar attığını iddia ediyor.”

SEC, yazılı beyannamesinde Chris Larsen için yönettiği suçlamaların benzerlerini Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse için de geçerli olduğunu ileri sürüyor.

Lütfen Bkz: Coinbase Dogecoin’i listelerse DOGE 1 dolar olur mu?

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un XRP’ye bir yatırım gibi davrandığını ve XRP’nin işlem fiyatını ve hacmini artırmak için teşvik edildiğini iddia edildi. Aynı şekilde, Garlinghouse “varlığın doğasını anladı” ve yönetici gelirini “paraya dönüştürmek” için kapsamlı satışlar yaptı. Bu adımı ile Garlinghouse’un ilgili 5’inci maddeyi ihlal ettiği ileri sürüldü.

Bu arada Chris Larsen’ın Stellar’ın (XLM) kurucusu olduğunu açıklamakta yarar var.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.