1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Analistten Bitcoin boğa piyasası hakkında çok özel açıklamalar…

Analistten Bitcoin boğa piyasası hakkında çok özel açıklamalar…

Analistten Bitcoin boğa piyasası hakkında çok özel açıklamalar…
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir kripto para analistine göre; Bitcoin boğa piyasası, Tesla kararı sonrası başlayan büyük düşüşe rağmen, hala sağlam görünüyor.

Bitcoin boğa piyasası devam ediyor mu?

Popüler bir kripto para analisti, Bitcoin’de yaşanan büyük çöküşe rağmen, boğa piyasasının hala sağlam olduğuna inanıyor.

Antony Pompliano’nun Youtube kanalında yayınlanan son programa katılan Will Clemente, on-chain faaliyetlerine bakarak, Bitcoin boğa piyasasının henüz bitmediği sonucuna vardığını ifade ediyor.

Analistten Bitcoin boğa piyasası hakkında çok özel açıklamalar...

Kripto borsalarındaki hareketlere işaret eden analist, piyasada korku devam ederken, büyük yatırımcıların dipten BTC satın aldığını söylüyor.

“Borsalardaki fon akışlarından bahsetmişken, yılın en büyük fon çıkışlarından biri tüm bu paniğin ortasında gerçekleşti. Ayrıca OTC çıkışları da düşüş sırasında artış gösterdi; Görünüşe göre büyük para, korkudan faydalandı ve dipten satın aldı.”

bitcoin boğa piyasası Analistten Bitcoin boğa piyasası hakkında çok özel açıklamalar...

Analist, borsalardaki büyük stabilcoin girişlerine de dikkat çekiyor ve bu da yatırımcıların geri çekilmede, alım yapmaya hazırlandığını gösteriyor.

“Satışların ardından yaklaşık 460 milyon dolarlık Tether (USDT) basıldı. Net transfer hacmini gösteren aşağıdaki grafikte, 650 milyon$’ın üzerinde Tether, perşembe günü borsalara taşındı. Tether her zaman, anında satın alım sinyali vermez, ancak sermaye borsalarda dağıtılmayı bekliyor. “

bitcoin boğa piyasası Analistten Bitcoin boğa piyasası hakkında çok özel açıklamalar...

Kripto analisti ayrıca, bir kripto para biriminin değerinin düşük mü yoksa aşırı değerli mi olduğunu belirleyen bir metriği inceliyor.

Clemente ayrıca, Bitcoin’in piyasa değerini ağ üzerindeki işlem hacmine bölerek hesaplanan bu metriğe bakıyor. Analiste göre, NVT* düşüş eğiliminde ve bu da temel yatırımcı faaliyetinin, BTC’nin piyasa değerindeki büyümeden daha iyi durumda olduğunu gösteriyor. Ona göre bu, aynı zamanda bir konsolidasyon işaretidir.

bitcoin boğa piyasası Analistten Bitcoin boğa piyasası hakkında çok özel açıklamalar...

(*Ağ Değeri ile İşlemler Oranı (NVT); ağda transfer edilen değeri (işlem hacmi / dolaşımdaki token miktarı) ağın piyasa değeriyle karşılaştırır. İşlem hacmi piyasa değerine kıyasla düşükse, bir varlığın aşırı değerli olduğu kabul edilir veya bunun tersi de varlığın değersiz olduğunu gösterir. Ve bu metrik, ağ değerini (piyasa değeri) son 24 saatte blockchaindeki işlem hacmine bölerek hesaplanır.)

https://www.youtube.com/watch?v=tbtFKHKiLzA

Clemente’in göz önünde bulundurduğu bir başka on-chain metrik ise, büyük miktarlarda Bitcoin tutan hesap sayısı. Bakiyesi 1.000 BTC’nin üzerinde olan hesap (yani balina) sayısı düşüş eğilimindeyken, Clemente bu boşluğu daha küçük bir grubun doldurduğunu belirtiyor.

bitcoin boğa piyasası Analistten Bitcoin boğa piyasası hakkında çok özel açıklamalar...

“Balinaların sayısı (bakiyesi 1.000 BTC’nin üzerinde olan yatırımcı) hala düşüş eğiliminde. Balinalar genellikle pozisyonlarından, boğa koşusunun ortasında çıkmaya başladıkları için bu anormal veya endişelenecek bir durum değil. Aslında, 2017’de balinaların büyümesi, 675 dolar civarında zirveye ulaştı ve elbette bu, zirveden çok uzaktı.

Balinalar tarafından yapılan toplu satışlara rağmen, 100-1.000 BTC’ye sahip hesap sayısı yükselmeye devam ediyor ve aslında 1.000-10.000 arasında BTC tutan adres sayısındaki düşüşü, 86.160 BTC’ye kadar dengeliyor. “

Madenci faaliyetleri de Clemente’in radarına aldığı metriklerden biri. Analiste göre, Bitcoin’deki büyük düşüşe rağmen, madenciler hala yoğun bir şekilde hodl ediyor.

“Madenciler hala kısa vadeli fiyat hareketlerinden etkilenmiş gibi görünmüyor ve tüm bu konsolidasyon sırasında olduğu gibi akümülasyona devam ediyorlar. “

bitcoin boğa piyasası Analistten Bitcoin boğa piyasası hakkında çok özel açıklamalar...

Tüm bu metriklere baktığında Clemente, Bitcoin’in yeniden akümülasyon belirtileri gösterdiği ve boğa piyasasının hala bozulmadan kaldığı sonucuna varıyor.

“Çarşamba günkü olay, kısa vadeli fiyat hareketi için talihsiz bir durumdu. Ancak uzun vadeli boğa görünümünde hiçbir şey değişmedi. Zincir üzerindeki faaliyetler de BTC’nin hala konsolide olduğunu gösteriyor. Önümüzdeki haftalarda yükselişin devam edeceğini düşünüyorum.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler:

Total
0