1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Elon Musk ve Vitalik Buterin aynı fikirde – Dogecoin ve Ethereum…
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Elon Musk ve Vitalik Buterin aynı fikirde – Dogecoin ve Ethereum…

Elon Musk ve Vitalik Buterin aynı fikirde – Dogecoin ve Ethereum…
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tesla CEO’su Elon Musk, “büyük ölçüde” Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ile aynı fikirde. Musk da Dogecoin ve Ethereum’un işbirliği yapması gerektiği düşünüyor. Buterin ise “Eğer Doge’dan Ethereum’a güvenli bir köprü kurabilirsek bu muhteşem olur.”


Elon Musk, Vitalik Buterin’e katılıyor – Dogecoin ve Ethereum işbirliği yapmalı

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, geçene hafta bir yapay zeka araştırmacısı olan Lex Fridman’a röportaj verdi. Burada Ethereum ve Dogecoin arasında yapılabilecek potansiyel bir işbirliği hakkında konuştu.

Tesla ve Spacex CEO’su Musk’ın defalarca Dogecoin hakkında tweetler paylaşmasına atıfta bulunarak, “Kripto paralarda gelişimi zorlayan Elon Musk gibi birinin arkasında bir güç var.” Fridman bu sözler üzerine Buterin’e şöyle bir soru yöneltti: “Bu güç ve momentumdan faydalanarak Ethereum’u iyileştirmenin bir yolu var mı?” Buterin ise şöyle diyor:

“Eğer DOGE bir şekilde Ethereum ile köprü kurmak istiyorsa, o zaman insanlar döngüler içinde dolaşmak yerine saniyede binlerce DOGE işlemi yapabilirler. Bu muhteşem olurdu.”

Buterin ayrıca Ethereum’un “köpek” coinlere karşı olmadığını da vurguluyor. Ayrıca ETH’nin de bir çeşit “köpek coin” olduğunu söylüyor. Dogecoin ile Ethereum arasındaki potansiyel işbirliği hakkında da şöyle diyor:

“Ben, Doge ile Ethereum arasında güvenli bir bağlantı kurabileceğimizi düşünüyorum. Bu muhteşem olurdu ve sonra Ethereum kendi varlıkları için çalışan herhangi bir ölçeklenebilirlik elde ettiğinde, çok düşük ücret ve çok yüksek bir hızda wrapped DOGE işlemleri yapabilirsiniz.”

Buterin ayrıca Musk’ın Dogecoin’e destek vermesi ile ilgili de konuşarak, tüm yaşananlara çok derin ya da karmaşık bir anlam vermenin yanış olabileceğini belirtiyor ve şöyle diyor: “O sadece bir insan ve köpekleri seviyor. Tıpkı benim gibi.”

Musk’tan cevap geldi

Musk ise Buterin’in röportajı üzerine Twitter üzerinden şöyle dedi:

“Ben, büyük ölçüde Vitalik’le aynı fikirdeyim.”

Ethereum şu an iş kanıtı (PoW) konsensüs modelinden hisse kanıtı (PoS) modeline geçiş için güncellemeler yapıyor. Buterin bir süre önce bu geçiş sürecinin neden bu kadar uzun sürdüğünü açıklamıştı.

Ayrıntılar: Vitalik Buterin bile şaşkın: “Ethereum’da bunu beklemiyorduk!”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.