1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Elon Musk: Doge olmadı Shiba vereyim!

Elon Musk: Doge olmadı Shiba vereyim!

Elon Musk: Doge olmadı Shiba vereyim!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Elon Musk’ın performansı bugün yerinde. İlk önce Bitcoin’in kodamanlarına sataştı. Şimdi de son günlerin meme coin’i olan Shiba’nın reklamı yaptı.


Elon Musk: Doge olmadı Shiba vereyim!

Elon Musk, Türkiye saatine göre erken saatlerde Bitcoin maksimalistleri hakkında alaycı ifadeler kullandı. “Bir ampulü kaç Bitcoin maksimalisti takabilir” sorusunu sorarak birçok fenomeni taşa tuttu.

Kimilerine göre Elon Musk da Bitcoin maksimalistleri arasında. Bu durumda Musk kendi ile de alay ediyor.

Gün içerisinde ikinci Musk bombası son günlerin popüler meme coin’i olan Shiba hakkında geldi. Aşağıda Musk’ın Shiba hakkındaki paylaşımını görüyoruz.

Elon Musk, Shiba’yı Vikings serisinin deli dolu ünlü kahramanı Floki’ye benzetti.

Meme coin denilince akıllara ilk olarak Dogecoin geliyor. Doge kısa sürede kripto para piyasalarında sevildi ve bu sevgi diğer yatırımcılar tarafından da kopyalandı. Doge hızlı biçimde kendine ateşli bir taraftar toplamayı başardı. Doge’nin ardından benzer sürecin Shiba hakkında da yaşandığını da görüyoruz.

Ancak son günlerde Doge fiyatları ciddi bir düşüş trendine girdi. Doge kervanına sonradan katılan yatırımcılar ciddi zarar ettiler.

Lütfen Bkz: Ethereum, ETH yakmaya başladı: Bu daha başlangıç!

Aşağıdaki grafikte Shiba fiyatlarındaki saatlik değişimi görüyoruz. Elon Musk’ın tweet’ine Shiba fiyatlar anlık pozitif tepki verdiği dikkat çekiyor.

elon musk shiba Elon Musk: Doge olmadı Shiba vereyim!

Kaynak