fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Elon Musk Bitcoin üzerinde ne kadar etkili?

Elon Musk Bitcoin üzerinde ne kadar etkili?

Elon Musk Bitcoin üzerinde ne kadar etkili?
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, Tesla’nın Bitcoin ödemelerini durdurma kararından bu yana görmediği seviyeleri gördü ve büyük çöküş sonrası en yüksek fiyat noktasına ulaştı. Peki Elon Musk Bitcoin üzerinde ne kadar etkili? Son yükselişte de yine Musk’ın parmağı var mıydı?

Elon Musk Bitcoin fiyatını nasıl manipüle ediyor?

5 Eylül’de Bitcoin, 51.000$’daki kilit direnç seviyesini kırdıktan sonra, 51.808$’dan kapanış yaptı. En büyük kripto para birimi, Tesla CEO’su Elon Musk’ın çevresel kaygılar nedeniyle Bitcoin ödemelerini askıya aldığını duyurduğu ve tarihe kara bir gün olarak geçen 12 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Elon Musk Bitcoin üzerinde ne kadar etkili?

BTC fiyatı, duyurunun ardından 24 saat içinde %14’ten fazla düşüş yaşarken; kripto para biriminin yeterince çevre dostu olmadığını söyleyenler haklı çıktıklarını düşünerek sevinç yaşadı.

Bununla da kalmadı; Bitcoin için işler daha da kötüye gitti. Tesla’nın Bicoin’lerini sattığı yönünde yapılan haberler ve Çin tarafından madencilere uygulanan baskılar yüzünden, kripto para birimi sadece bir hafta içinde yaklaşık %40 oranında değer kaybetti ve sonunda 30.000 dolara düştü.

Piyasa haziran ayı boyunca kan kaybetti ve 22 Haziran’da Bitcoin, 28.567 dolarlık yerel bir dip yaptı.

Temmuz ayına gelince işler tersine döndü ve Bitcoin, 21 Temmuz ile 30 Temmuz arasındaki dönemde arka arkaya 10 yeşil mum kaydetti.

Ancak Bitcoin 51.000 doları kırmayı başarsa da boğaların bu direnci, desteğe çevirmeyi başarıp başaramayacağı henüz belli değil.

 

elon musk bitcoin Elon Musk Bitcoin üzerinde ne kadar etkili?

Elon Musk yeniden Bitcoin destekçisi olmaya soyundu!

Bitcoin  severler, Elon Musk’ın kripto para piyasasıyla artık ilgilenmediğini düşünse de ünlü CEO, bir kez daha devam eden yükselişten kısmen sorumlu olabilir.

Şöyle ki; ilginç bir şekilde en büyük kripto para birimi yükseliş hareketine, 21 Temmuz’da Musk, “The B Word” konferansında kriptoyu desteklediğini söyledikten sonra başladı.

Ünlü milyarder, kripto para biriminin başarılı olmasını istediğini iddia ederek, hiçbir zaman Bitcoin’e dump yaptırmak gibi bir niyeti olmadığını söyledi:

“Bitcoin fiyatı düşerse, ben de para kaybederim. Pump yaptırabilirim ama dump yapmam.”

Ayrıca Tesla’nın Bitcoin ödemelerini durdurma kararından büyük olasılıkla vazgeçeceğini ifade etti.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: