1. Home
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. El Salvador’un Bitcoin adaptasyonunda önemli bir adım daha!

El Salvador’un Bitcoin adaptasyonunda önemli bir adım daha!

El Salvador’un Bitcoin adaptasyonunda önemli bir adım daha!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

El Salvador’da Bitcoin kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Meksika merkezli havayolu şirketinin El Salvador’daki yan kuruluşundan Bitcoin kararı geldi. Detaylar haberimizde.

El Salvador’un Bitcoin adaptasyonunda önemli bir adım daha!

Şu anda muhtemelen dünyanın en mutlu insanlarından bir El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukeledir. Lider kripto para birimini ülkesinin resmi parası haline getirmek için tüm eleştirilere göğüs geren Bukele, ülkesinin rezervlerini de BTC’ye dönüştürüyordu. BTC bugün akşam saatlerinde 66,930 doları gördü. Bu Bitcoin için tüm zamanların en yüksek seviyesi. Bitcoin burada duracak gibi gözükmüyor. Önümüzdeki saatler ve günlerde daha yüksek seviyelere şahit olabiliriz.

bitcoin

Tüm bu gelişmelerin ortasında El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi haline getirmesinin ardından ülkedeki dönüşüm hızlanıyor. Ülkede her alanda Bitcoin kullanımı yaygınlaşıyor.

Meksika merkezli havayolu şirketi Volaris’in El Salvadordaki yan kuruluşu Volaris El Salvador, Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul edecek.

İlgili: Bitcoin’de yeni rekor!

Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, havayolunun Bitcoin’i kabul edeceğini Twitter’dan takipçileri ile paylaştı.

https://twitter.com/nayibbukele/status/1450640901836099589?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1450640901836099589%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fsubsidiary-of-mexican-airline-volaris-accepts-bitcoin-payments

Başkan Bukele, Volaris havayoluna ödemenin Chivo cüzdanıyla yapılabileceğini ve Bitcoin kullanılabileceğini duyurdu. Geçtiğimiz günlerde de Koinmedya.com olarak okuyucularımıza aktardığımız üzere Venezuela’da Simón Bolívar Uluslararası Havalimanı’nda ödeme yöntemi olarak kripto paraların kullanılması kararlaştırılmıştı.

İlgili Bitcoin ile ödeme seçenekleri artıyor!

Bitcoin’in havaalanlarında kullanılması özellikle uluslararası seyahat eden yolcular için büyük bir avantaja dönüşebilir. Para birimlerini dönüştürürken katlandıkları maliyetin azalması uluslararası yolcular için büyük avantaj. Ayrıca Bitcoin’in ödeme aracı olarak benimsenmesi zaman tasarrufu ve işlem kolaylığı ile uluslararası yolcular için büyük kolaylıklar getirecektir.

Bitcoin için unuulmaz bir hafta oldu. Önce SEC tarafından Proshares’in vadeli Bitcoin ETF’si onay aldı. Ardından Bitcoin tüm zamanların rekorunu kırdı. Nisan ayında yakaladığı 64,800 dolarlık seviyenin ardından 29,000 dolara kadar gerileyen BTC, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 66,580 dolardan işlem görüyor.

Kaynak