1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ekonomik resesyon Bitcoin’in yararına olacak: Fidelity Investments analisti açıkladı

Ekonomik resesyon Bitcoin’in yararına olacak: Fidelity Investments analisti açıkladı

Ekonomik resesyon Bitcoin’in yararına olacak: Fidelity Investments analisti açıkladı
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dev yatırım şirketi analisti, Bitcoin fiyatının ekonomik resesyondan faydalanabileceğini söylüyor. Analistin açıklaması ve BTC için öngörülerinin ayrıntılarına bakalım.

Bitcoin fiyatı ekonomik resesyondan nasıl etkilenir? Fidelity Investments analisti açıkladı

Dev yatırım şirketi Fidelity Investments’in global makro yatırım direktörü Jurrien Timmer, ekonomik resesyonun büyük bir Bitcoin (BTC) rallisi tetikleyebileceğini ifade ediyor.

Timmer, sosyal medya platformu X’de 167.000 takipçisine yaptığı açıklamada, Bitcoin’in büyük kazançlar sağlaması için yüksek faiz oranlarının inmesi gerektiğini ifade ediyor. Şöyle açıklıyor:

“Bitcoin fiyatının yükselmesine ne yol açacak?”

İlk olarak, makro ekonomik alandaki söylemlerin kısıtlayıcıdan uzlaşmacıya değişmesi gerekiyor.

Aşağıda, tipik bir benimseme eğrisine ve bir dizi gerçek orana (-%2’den +%2’ye) dayalı bir fiyat aralığı ortaya koyan bir regresyon modeli yer alıyor.”

İlgili – Bitcoin 10.000 dolara çöker mi? Ünlü analistten önemli BTC açıklaması

Ekonomik resesyon Bitcoin’in yararına olacak: Fidelity Investments analisti açıkladı

Kaynak: Jurrien Timmer/X

Makro ekonomi uzmanın grafiği, internetin geçmişteki benimsenme oranına dayalı olarak Bitcoin’in benimsenme oranından elde edilen bir fiyat aralığını ve nominal faiz eksi enflasyon olan %2 ile %-2 arasındaki gerçek faiz oranı aralığını kullanıyor.

Grafiğine bakan Timmer, Bitcoin’in yukarı yönlü hareketinin 2025’in sonuna doğru yalnızca 45.616 dolar seviyesinde olabileceğine inanıyor. Ancak faiz oranları düşerse aynı grafiğe göre Bitcoin’in fiyatı 2025 sona ermeden önce 96.210 doları görebilir.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini 2023-2025 ve BTC gelecek beklentileri

Makro uzman, durgunluğun Federal Rezerv’in sıkı para politikasından vazgeçmesine neden olacağını ve ardından yatırımcıların muhtemelen altını ve Bitcoin’i güvenli liman yatırımları olarak göreceklerini düşünüyor. Bu da altın ve BTC’nin fiyatına pozitif yansıyarak yükselmesine yol açacak.

Timmer’a göre Bitcoin, borsanın nasıl performans gösterdiğinden bağımsız olarak bir sonraki piyasa döngüsünde kazançlar kaydedebilir.

Etiketler: