Edward Snowden’den Shiba Inu yatırımcılarına sert uyarı!

Edward Snowden Dogecoin ve Shiba Inu'dan neden nefret ettiğini açıkladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ulusal Güvenlik Ajansının ünlü isminden, Shiba Inu yatırımcılarını üzecek bir yorum geldi.

Ünlü Ulusal Güvenlik Danışmanından Shiba Inu yatırımcılarını üzecek yorum

Edward Snowden, Shiba Inu çılgınlığına karşı yatırımcıları sert bir şekilde uyardı: “Artık Shiba Inu çılgınlığına bir son verin.”

Ünlü Ulusal Güvenlik Danışmanı, zengin olma hayaliyle bu çılgınlığa dahil olan yatırımcılara, önemli uyarılarda bulundu. Ve Shiba’nın, yatırımcısını gerçekten zengin etme olasılığının düşük olduğunu iddia etti.

Edward Snowden, Shiba Inu hakkında sert uyarılarda bulunan eleştirmenler topluluğuna katıldı. Eski Ulusal Güvenlik Ajansı danışmanı, bugün Twitter’da takipçilerini çok çalışıp köşeye koydukları birikimlerini taklit bir köpek parasına yatırmamaları konusunda uyardı.

Snowden, SHIB coinin, piyasayı alt etme ihtimalinin oldukça düşük olduğuna inanıyor. Ayrıca ünlü danışman, tweetin devamında, bu paraya bulaşanları biraz kar almaya teşvik etti.

Varınızı yoğunuzu köpek paralarına yatırmayın!

Hepimizin bildiği gibi son zamanlarda, “Dogecoin katili” olarak anılan SHIB, çarpıcı kazanımlarla piyasayı kasıp kavurdu.

Kripto ekosisteminde herkes onun hakkında konuşur oldu. Dahası tıpkı Dogecoin gibi internet espirileri (meme) üzerine yaratılan kripto para birimi, bu ay %826 artışla piyasa değeri bakımından en büyük 10 kripto para birimi arasına girdi.

İlgili: Bu meme coin yeni Doge ve Shiba katili olacak mı?

Haftanın başlarında Shiba Inu, Dogecoin’in üstünlüğüne meydan okuyarak, piyasanın en büyük meme kriptosu unvanını kazandı.

Yaptığı eleştirinin ardından, topluluğun bir üyesiyle karşı karşıya kalan Snowden, insanların “çöp” satın alma konusunda gerçekten de çok iyi olduğunu söyledi. Bununla birlikte, yatırımcıların varını yoğunu Shiba Inu’ya yatırmaları için piyasayı manipüle eden kişilerden endişe duyduğunu dile getirdi.

Esasen Snowden bu yorumuyla, Tesla CEO’su Elon Musk tarafından yapılan manipülasyonlara atıfta bulundu.

KoinMedya olarak daha önce bahsettiğimiz gibi, köpek temali kripto para çılgınlığından sorumlu olduğuna inanılan Tesla CEO’su Twitter’da, sırf meraktan bir miktar kripto satın aldığını söyledi ve takipçilerini spekülatif varlık sınıfında yatırım yapmaya teşvik etti.

Yakın tarihli bir tweette Galaxy Digital CEO’su Mike Novograt is, Shiba Inu’yu elektrikli otomobil üreticisi Tesla ile karşılaştırdı ve her ikisinin de acemileri sömüren topluluklar tarafından yönlendirildiğini iddia etti.

Edward Snowden'den Shiba Inu yatırımcılarına sert uyarı!

Bu arada 8.000 dolarlık Shiba Inu’yu 5,7 milyar dolar gibi muazzam bir paraya çeviren bir yatırımcı hakkında yapılan heyecan verici hikaye, dünya çapında ana akım medyanın da gündemine oturdu.

Ancak bu çılgınlığa karşı çıkanlar, “The greater fool theory” teorisine işaret ediyor. Ve bu paradaki aşırı yükseliş nedeniyle, rallinin sürdürülebilir olmadığını savunuyor.

Bu kripto paralar değer kazanıyor olabilir, ancak eleştirmenler, bu tarz paraları gerçek bir yatırım değil, sadece spekülasyon aracı olarak görüyor. Çünkü onlara göre, bu gibi paralara her zaman kriptonun gerçek değerinden daha fazla para ödeyen birileri vardır.

Nitekim, meme çılğınlığının vardığı son noktada, Shiba Inu ve Dogecoin’in değeri şu anda S&P 500 endeksindeki 388’den fazla şirketten daha yüksek.

Shiba Inu çılgınlığı, Dogecoin benzeri diğer kriptolara da sıçradı ve Dogelon Mars, geçen hafta %270 yükseldi.

Aslında “The greater fool theory” olarak adlandırılan şey tam da budur. Yani bu bir çeşit ”Kim daha aptal teorisi” ne dayalı bir çeşit yatırım çılgınlığıdır. Bir malı almak isteyen daha büyük bir aptal olduğu sürece malın değerini tartışmak anlamsız.

Ve tüm bunlar, aklı selim yatırımcıları endişelendirmeli. Çünkü, güvenilir bir projesi ve ekibi olmayan böyle manipülatif varlıklar, piyasaya faydadan çok zarar veriyor.

İlgili: En güncel Shiba Inu (SHIB) fiyat tahminleri 2021-2030

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Edward Snowden’den Shiba Inu yatırımcılarına sert uyarı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.