Loading...
btc
BTC
0.14%
Bitcoin
64.233,78 USDT
eth
ETH
-0.94%
Ethereum
3.485,45 USDT
bch
BCH
0.21%
Bitcoin Cash
383,77 USDT
xrp
XRP
-0.88%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-0.02%
Litecoin
74,15 USDT
bnb
BNB
-0.02%
Binance Coin
586,00 USDT
sol
SOL
-0.5%
Solana
133,93 USDT
avax
AVAX
-8.6%
Avalanche
25,12 USDT
ada
ADA
-0.23%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
1.3%
Poladot
5,68 USDT
doge
DOGE
-0.6%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.15%
Shiba Inu
0,00 USDT

Echolink (EKO) kripto Para Birimi Nedir?

Echolink (EKO) Nedir? Yatırım yapılır mı?
Echolink (EKO) Nedir?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Echolink (EKO) Nedir? Blockchain teknolojisinin tüm sektörleri etkilerken eğitim endüstrisini etkilememesi düşünülemezdi. Son istatistiklere göre, küresel e-eğitim piyasası son birkaç yıldır düzenli olarak% 7,2 oranında büyüyor. Şimdibu pazarın 2025 yılına kadar 325 milyar dolara değere ulaşacağını öngörüyoruz.


Echolink (EKO) Nedir?

EchoLink, öğretmenleri ve eğitim kurumlarını arabulucu olmadan birbirine bağlamak için tasarlanmış bir blok zinciri platformudur. Saydam olan ve aşağıdaki gibi belirli verileri kaydeden bir çerçeve kullanır:

 • Doğrulanmış eğitim becerileri
 • Kariyer bilgisi
 • Kişisel veri

Yukarıda bahsedilen bilgilerin tümü, genel bir blockchain içinde sabit ve değiştirilemez biçimde kaydedilir.

Kullanılabilirlik açısından bakıldığında, EchoLink‘in aşağıdakiler için tasarlandığını görebiliriz:

Öğrenciler: bu platformun kullanımıyla öğrenciler, notlarını, derecelerini ve diğer başarılarını, yetkisiz art niyetli üçüncü taraflardan erişilemeyen doğrulanabilir bir ağ üzerinde kaydedebilirler. Bu sadece istihdam sürecini kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda öğrenciler ve eğitim kurumları arasında daha fazla güven oluşturmaya da yardımcı olur.

Üniversiteler: yakından baktığımızda, projenin derece ve sertifika doğrulaması ile ilgili gözden geçirme süreçlerini ele almak için gereken tüm kaynaklarla eğitim merkezleri sağladığını görebiliriz.
Bireysel işletmeler: platform, değişmez olmayan güvenilir bir aday bilgisi kaynağı olarak hizmet vermektedir. Örneğin adaylarla ilişkili akademik kayıtlar ve yetenek belgeleri potansiyel işverenlere güvenli ve verimli bir şekilde verilebilir.

Echolink’e Genel Bakış

 • Eğitim kayıtlarının değişmez ve şeffaf bir şekilde sürdürülmesini sağlar.
 • Platform tamamen blok zincirine dayanıyor ve böylece kimlik hırsızlığı ve kayıt değişikliği neredeyse imkansız.
 • Öğrenciler kayıtlarının korunmasıyla tam yetkilidir.
 • Öğrenciler ve işverenler için zaman kazandırır
 • EchoLink, belgelerin doğrulanması sırasında zaman ve para kaybı yaşayan işverenler için zaman ve para tasarrufu sağlar.

Echolink Temel Özellikleri

İşe başlamak için EchoLink ağı, tüm yönetim sürecini maliyetini daha etkin hale getirmeye çalışır. Bunun için halka açık bir blok zincir üzerinde çalışmaktadır. Ek olarak, sistem geleneksel internet tabanlı bir web ortamında çalışabileceğinden, büyük işletmeler için geçiş sürecini daha kolay hale getirebilir.

Echolink Nedir?

Geleneksel olarak çalışanlar, kimlik bilgilerini doğrularken yüksek maliyetlere maruz kalmaktadır. Ancak, proje sayesinde, bu maliyet büyük ölçüde minimize edilebilir – özellikle sistem her bir işlemi altmış saniye içinde işleyebildiği düşünüldüğünde. Bu nedenle, 10.000 öğrencinin kimlik bilgilerini doğrulamak için, EchoLink üzerinden dijital mezuniyet kanıtı oluşturma maliyeti, yılda sadece 30 dolar civarındadır.

Bir akademik kurumun bakış açısından, bu platform aşağıdaki gibi faydalar sağlar:

 • Doğrulama sisteminin sürdürülmesi ihtiyacının ortadan kaldırılması
 • Büyük eğitim merkezlerinin çalıştırılmasının genel operasyonel maliyetlerinin azaltılması

Benzer şekilde, öğrenciler eğitim niteliklerini bir düğmeye dokunarak güvenilir yapabilirler. Bu sadece işverenlerin insanları daha kolay işe almasına izin vermez, aynı zamanda öğrencinin genel olarak daha geniş iş piyasasına tanınmasını da artırır.

Echolink Nasıl Çalışır?

Teknik açıdan bakıldığında, proje öncelikle dört ana bileşenden oluşur:

 • Dijital Kimlik ve Haritalama Sistemi: Bu, bir kişinin eğitim ve kişisel altyapısı ile ilgili dijital verilerin okunabilir blok zincir veri kümelerine dönüştürülmesini sağlayan çekirdek modüldür.
 • Zincirli Kimlik Bilgisi Oluşturma Sistemi: Bu sistem, toplu eserlerin desteklenmesinde ve hassas malzemenin sisteme güvenli ve özel bir şekilde depolanmasında yardımcı olur.
 • Off-Chain Veri I / O Sistemi: Bu protokol, üçüncü taraf veri tabanları  gibi kaynaklardan harici veri girişine izin verir ve bunları sistem içerisinde güvenli bir şekilde saklanabilen bilgi bloklarına dönüştürür.
 • Çok zincirli Veri Tarayıcı: Bu sezgisel arayüz, bu platformun son kullanıcılarının çekirdek AI ile etkileşime girmesine izin verir.
Echolink nedir?
Verilerin EchoLink’te nasıl saklandığının görsel örneği

Tüm kullanıcı tabanlı kimlikler, genel şifreleme anahtarları kullanılarak sisteme kaydedilir. Benzer şekilde, sertifika ve derece ile ilgili veriler, söz konusu kuruluşun izni ile blok zincirinde doğrudan kaydedilir.

Echolink nedir 2

Yerli EchoLink tarayıcısıyla, işverenler, kuruluş tarafından önceden tesis edilmiş olan belirli kriterleri karşılayan kalite adaylarını kaynaklandırabileceklerdir. Sorgulama sonuçları, özel olarak tasarlanmış isimlendirme hizmeti aracılığıyla kullanıcı dostu bir okunabilir formatta olacaktır.

HİZMET HAKKINDA

EchoLink, bu girişimin kurucusu ve CEO’su Steve Chen’dir. Steve’in kimlik bilgileri şunları içerir:

 • Co-Lead / Eş Kurucu, Berkeley Blockchain Lab, UC Berkeley
 • Team Tech Lead, Sun Microsystems Tüketici Java
 • Yazılım Geliştirici + Cheetah Mobile’ın ABD mühendislik ekibinin kurucu üyesi

Bu projenin arkasındaki temel geliştiricilerin biri Matthias von Eichstaedt. Matthias, Almanya’daki Hagen Üniversitesi’nden bilgisayar bilimleri doktorası yaptı. Geçmişte, farklı ölçek ve boyutlardaki çeşitli dijital girişimlerle ilişkilendirilmiştir.

Son olarak, Zhixian Yan projenin yazılım mimarıdır. Aynı zamanda bilgisayar bilimlerinde doktora yapmış ve daha önce İsviçre’de bulunan Ecole Polytechnique Federale de Lausanne’de dijital alanda bir bilim adamı olarak çalışmıştır.

PERFORMANS VERİLERİ

EchoLink, tüm iç işlemleri kolaylaştırmak için EKO adında kendine ait bir para biriminden yararlanır.

EKO tokenı kripto pazarına girdiğinde fiyatı 0,024836 USD civarındaydı. Para birimi, 15 Ocak 2018’de 1,14 ABD dolar gibi etkileyici bir seviyeye ulaştığında zirveyi gördü.

O zamandan beri EKO’nun değeri muazzam bir düşüş gösterdi ve şu andaki para 0,3 ABD dolarının biraz üzerinde işlem görüyor.

SON DÜŞÜNCELER

Eğitim endüstrisinin büyük bir revizyona ihtiyacı olduğu için, EchoLink hem öğrencilerin hem de eğitim kurumlarının mevcut gereksinimlerini karşılamak için doğru zamanda piyasada yer alıyor.

Son zamanlardaki çalışmalar, belge sahtekarlığının, işverenlere yılda 150 milyon ABD dolar kaybettirdiğini göstermektedir. EchoLink, tüm bunları değiştirebilir ve bu alanda yeni bir şeffahlık düzeyi sunabilir.

Bu projeye yatırım yapmak isterseniz, EKO şu anda Huobi ve HitBTC gibi platformlarda listelenmektedir.

Umarız Echolink (EKO) Nedir? Sorusunun cevabını verebilmişizdir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.