1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Dünyanın en büyük kripto para borsasına kötü haber!

Dünyanın en büyük kripto para borsasına kötü haber!

Dünyanın en büyük kripto para borsasına kötü haber!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para borsaları artık eskisi gibi rahat değil. Ülkeler kripto para borsaları için oldukça yüksek standartlar talep ediyor. Bu standartları yerine getiremeyen borsaların ya lisansı iptal ediliyor ya da bu borsalara baştan izin verilmiyor.


Dünyanın en büyük kripto para borsasına kötü haber!

Geçtiğimiz Cuma günü Japonya Finans Otoritesi tarafından Binance’ın Japonya’da lisanslı bir borsa olmadığını duyuruldu.

Bir Binance yetkilisi: “Binance şu anda Japonya’da borsa işlemleri yapmıyor ve borsa için Japon kullanıcıları kabul etmiyoruz” dedi.

Japonya şokunun ardından Binance borsasına benzer bir kötü haber İngiltere’den geldi. İngiltere Finans Otoritesi (FCA), Binance’in İngiltere’de işlem yapamayacağı belirtildi.

FCA’dan yapılan açıklamalarda Binance’in İngiliz vatandaşlara çeşitli finansal ürünler ve hizmetler sunduğu iddia edildi. FCA, Binance’in İngiltere’de finansal işlem yapmasına izni olmadığı belirtildi.

Bitcoin ve kripto para borsaları oldukça küresel piyasalar. Bitcoin ve kripto para ağları ise yatırımcılara kolay ve özgür biçimde işlem yapmaya olanak sağlıyor. Bir trader çok kolay biçimde başka bir ülkede faaliyet gösteren bir kripto para borsasında hesap açabilir ve işlem yapabilir. Ancak bu kripto para borsasına ilk etapta para yatırmak ya da bu kripto para borsasındaki sanal varlıkları nakde çevirmek istediğinizde ister istemez ilgili ülkenin finansal sistemi ile muhatap oluyorsunuz. Bu durumda o ülkenin finansal sistemindeki regülasyonlarla uyumlu olma zorunluluğu ortaya çıkıyor. Binance borsasının karnını ağrıtan sorun ise bu noktada gelişiyor.

Lütfen Bkz: Bu grafiklerdeki artış gerçekten çok ürkütücü!

Kripto para borsalarında hesap açmak istediğinizde bazı uyarılar dikkatinizi çekmiştir. Bu uyarılarda bazı ülke vatandaşlarının hesap açamayacağı vurgulanıyor. Öneğin İngiltere ve Japonya vatandaşlarının Binance’de hesap açmasına izin verilmiyor. İngiliz ve Japon vatandaşlar ancak kendi ülkelerindeki lisanslı borsalar üzerinden kripto para ticareti yapabiliyor.

Binance borsası ABD’deki regülasyonları Binance.us markası ile aştı! İlerleyen süreçte Binance, Japonya ve İngiltere özelinde de Binance.us açılımı gerçekleştirerek bu ülkelere özgü regülasyonlarla uyumlu hale gelebilir.

Kaynak