okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.76%
Bitcoin
69.075,96 USDT
eth
ETH
0.43%
Ethereum
3.744,23 USDT
bch
BCH
-0.49%
Bitcoin Cash
492,43 USDT
xrp
XRP
1.07%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.05%
Litecoin
84,96 USDT
bnb
BNB
0.18%
Binance Coin
601,38 USDT
sol
SOL
-0.39%
Solana
167,04 USDT
avax
AVAX
-0.13%
Avalanche
37,96 USDT
ada
ADA
-0.07%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.37%
Poladot
7,34 USDT
doge
DOGE
3.83%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.91%
Shiba Inu
0,00 USDT

İşte Dünya Ekonomik Forumu’nun kripto para raporu!

kripto para haber
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto paraların dünya kamuoyunu meşgul ettiği bu günlerde, Dünya Ekonomik Forumu (WEF) tarafından kripto paralar hakkında önemli bir rapor yayımlandı!

WEF’nin kripto para raporu!

Dünya Ekonomik Forumu (WEF) ve kripto para odaklı Dünya gelecek Konseyi, kripto para birimleri hakkında dün önemli bir rapor yayımladı. İsviçre merkezli kuruluş, Bitcoin, Ethereum, Ripple, Tezos ve Litecoin gibi önde gelen dijital para birimlerinin temel ölçümlerinden bahsetti.

dünya ekonomik forumu İşte Dünya Ekonomik Forumu'nun kripto para raporu!

17 Aralık’ta yayımlanan raporda, kripto para birimlerinin yeni pazarlar oluşturmak adına oldukça yüksek bir potansiyele sahip oldukları bildirildi. WEF buna ek olarak, blockchain teknolojisinin önemini ve çeşitli kullanım alanlarını temel hatlarıyla açıkladı.

Raporda, Birleşmiş Milletler bünyesinde kripto para cinsinden bir girişim fonu olan UNICEF CryptoFund’a da yer verilerek, bu fonun dünya çapında 8 ülkede bulunan startuplara, 1.225 Ethereum ve 1 Bitcoin olmak üzere toplam 12 yatırım yaptığı belirtildi.

dünya ekonomik forumu İşte Dünya Ekonomik Forumu'nun kripto para raporu!

Dünya Ekonomik Forumu ayrıca, Dünya Gıda Programında (WFP) blockchain teknolojisinin kullanımına da raporunda yer verdi. Raporda, Ürdün’deki 106.000‘den fazla Suriyeli Mültecinin, blockchain teknolojisi aracılığıyla gıda yardımı aldığı belirtildi. İnsanların mültecilere banka masraflarında %98 tasarruf ederek 23.5 milyon dolarlık bağış yaptıkları bildirildi.

Dünya Ekonomik Forumu’ndan Blockchain, Veri ve Dijital Varlıklar Başkanı Sheila Warren, yayımlanan rapor ile alakalı şu açıklamalarda bulundu:

dünya ekonomik forumu İşte Dünya Ekonomik Forumu'nun kripto para raporu!

”WEF ve Küresel Gelecek Konseyi yaptığı çalışmalarla, daha kapsayıcı bir gelecek şekillendirmek için hayal gücümüzü genişletmemize ve yeniliklerden yararlanmamıza yardımcı oluyor. Bu Konsey, bizi kripto para birimlerinin yararları ve riskleri hakkında daha fazla farkındalığa ve anlayışa doğru yönlendirirken, bu sistemin faydalarının tüm küresel ekonomi için erişilebilir olmasını sağlamaya yardımcı olmaya çalışıyor.”

Sonuç

Sonuç olarak değerlendirildiğinde, Dünya Ekonomik Forumu (WEF) gibi dev bir oluşumun kripto sektörüne bu denli önem verip, blockchain teknolojisini günlük hayata entegre etme çabası, kriptonun kitlesel kabulü için son derece önemli görünüyor. Özellikle küresel çaplı oluşturulan yardım fonlarında kripto paraların ve kripto cüzdanlarının kullanımın artması, gelecek için bizlere önemli sinyaller veriyor.

Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) yayımladığı rapora ulaşmak için BKNZ.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.