1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dünkü düzeltmede balinalar ne yaptı? işte paranın gittiği yer!

Dünkü düzeltmede balinalar ne yaptı? işte paranın gittiği yer!

Dünkü düzeltmede balinalar ne yaptı? işte paranın gittiği yer!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasası düzeltme içerisinde, peki balinalar ne yapıyor? Ağaya çok önemli balina hareketi takıldı.

Dünkü düzeltmede dev balina hareketi tespit edildi, işte paranın gittiği yer!

Kripto para piyasasında, son derece büyük miktarlarda coin bulunduran hesaplara balina deniyor. Balinalar genellikle, ya piyasayı belirliyor ya da piyasa hareketlerini henüz oluşmadan önce tespit ediyorlar. Bu açıdan balina hareketlerini takip etmek piyasanın yönünü anlama konusunda katkı sağlayabilir.

İşte dün önemli bir Tether USDT balina hareketi yakalandı. Balinalar cumartesi günü tam 533.000.000 dolarlık USDT hareketinde bulundu.

Balina hareketleri ne anlama geliyor?

 

balina

Bitcoin‘in 42 bin dolara kadar gerilediği dünkü düzeltmede önemli bir Tether USDT balinası, tam 116 milyon dolarlık Tether’i Binance borsasından şahsi bir cüzdana taşıdı.

Başka bir balina yine Binance borsasından, 118.87 milyon dolarlık USDT taşırken, bir başkası, 117.317 milyon dolarlık başka bir yekunu yine şahsi bir cüzdana taşıdı.

Bu süreçte cüzdanlardan da borsalara hareket gözlendi. önce 28,60 milyon dolarlık USDT Binance, 23,34 milyon dolarlık USDT’de Huobi borsasına giriş yaptı.

Bu şekilde 4 Aralık’ta balina hareketleriyle taşınan USDT miktarı 533,000,000 doları buluyor.

Son dönemin en büyük düzeltmelerinden birinin yaşandığı 4 Aralık’ta Coinglass verilerine göre, 2,5 milyar dolarlık işlem de likidite olmuş durumda.

İlgili: Kripto piyasasında balina hareketleri haber ve son dakika gelişmeleri

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: