Loading...
btc
BTC
-0.38%
Bitcoin
67.061,02 USDT
eth
ETH
-0.5%
Ethereum
3.479,87 USDT
bch
BCH
-0.54%
Bitcoin Cash
443,71 USDT
xrp
XRP
-0.5%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-0.58%
Litecoin
76,87 USDT
bnb
BNB
-0.85%
Binance Coin
597,35 USDT
sol
SOL
-1.61%
Solana
146,90 USDT
avax
AVAX
-1.39%
Avalanche
31,11 USDT
ada
ADA
-0.83%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-0.7%
Poladot
6,33 USDT
doge
DOGE
-1.43%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-1.33%
Shiba Inu
0,00 USDT

Dolce & Gabbana kriptoda da bir marka olmaya çalışıyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyaca ünlü İtalyan marka Dolce & Gabbana kripto para piyasalarına girmeye hazırlanıyor. Ünlü marka kripto para piyasalarında son günlerde oldukça popüler olan yeni bir endüstri üzerinden giriş planlıyor.


Dolce & Gabbana kriptoda da bir marka olmaya çalışıyor!

Podyumları ve koleksiyonların dev markası Dolce & Gabbana, non fungible tokens (NFT) ile marka liderliğini kripto para piyasalarına taşımayı planlıyor. NFT teknolojisi sayesinde koleksiyon değeri olan varlıklar dijitalleştirilerek kopyalamaz hale geliyor. Tam da Dolce & Gabbana’nın aradığı teknoloji blockchain ile güçlendirilmiş NFT sektöründen geldi.

Lütfen Bkz: Milyarder Jeffrey Gundlach’tan Bitcoin ve dolar kehaneti!

Non-Fungible Tokens (NFT) Türkçeye değiştirilemez tokenlar olarak çevrilebilir. NFT’ler de Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para ve blockchain üzerinde işlem görmektedir. Bir para gibi transfer edilebilmektedir. Ancak NFT’lerin Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralara kıyasla önemli bir farklılığı söz konusu; o da her bir NFT’nin kendine özgü olması.

Piyasada yaklaşık 18.75 milyon adet Bitcoin var. Her bir Bitcoin, değer olarak birbirine eşit. Ancak NFT’lerin değeri biricik. Her NFT’nin kendine özel piyasası var. Bir Picasso tablosu düşünün. Sadece bir adet var ve bu tablo için piyasa oluşuyor. NFT’ler de bu şekilde düşünebiliriz.

NFT’lerin yukarıda bahse konu olan özelliği emlak şirketleri, koleksiyonlar ve galeriler tarafından oldukça ilgi görüyor. NFT piyasası katlanarak büyümeye devam ediyor. Topps, Warner Bros., UFC, DeLorean Motor, Playboy, MLB, TIME ve USA Today gibi markalar da NFT piyasasına giriş yaptılar.

Ünlü İtalyan markası da NFT’ler sayesinde kendi koleksiyonları çıkarıp piyasaya satışa sunacak.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.