1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dogecoin’i geride bıraktı sırada XRP var!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Dogecoin’i geride bıraktı sırada XRP var!

Dogecoin’i geride bıraktı sırada XRP var!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Solana’nın (SOL) önlenemez yükselişi devam ediyor. Neredeyse her gün Solana için rekor günü! Solana, Dogecoin’i geride bıraktı sırada XRP var!


Dogecoin’i geride bıraktı sırada XRP var!

Akıllı sözleşmelerin ve DeFi (merkezsiz finans) platformlarının yeni adresi olan Solana ağı ışık hızı ile büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Solana yazının kaleme alındığı saatte 140 doların üzerinde işlem görüyor ve 150 dolarlık direnci kırmak için mücadele ediyor. Aşağıdaki grafikte Solana fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

sırada XRP var Dogecoin’i geride bıraktı sırada XRP var!

Solana yaklaşık 2 hafta önce 15 Ağustos’ta 43-45 dolar bandında işlem görüyor. Bu süre zarfında değerini 3.5 kat arttırmayı başardı. Solana 2021 yılının ilk gününde ise sadece 1.40-1.70 dolar bandında işlem görüyordu. Yani 2021 yılı içerisinde Solana değerini neredeyse 100 kat arttırdı.

Yazının kaleme alındığı saatte Solana 41.5 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile en değerli 7’nci kripto para konumuna yükseldi. Dogecoin’i geride bıraktı ve sıralamada Ripple’ın hemen ardında yer aldı.

41.5 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile Solana artık Motorola (MSI) kadar değerli bir marka haline geldi. S&P 500’deki Marriott International ve Bank of New York Mellon (BK) gibi dev markaları ise geride bırakmak üzere.

Lütfen Bkz: Bitcoin madencilerinden al haberi!

Son dönemde Ethereum alternatifi kripto para projelerinin değerlerinde ciddi değer artışlarının yaşandığı dikkat çekiyor. Solana, Cardano ve Avalanche gibi projeler DeFi (merkezsiz finans) uygulamaları ve akıllı sözleşmelere ev sahipliği yapabiliyor. Bu projeler Ethereum’a kıyasla daha hızlı ve güvenli fon transferleri gerçekleştirebiliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.