1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin madencilerinden al haberi!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin madencilerinden al haberi!

Bitcoin madencilerinden al haberi!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Çin’in Bitcoin madenciliği yasaklamasının ardından türbülansa giren Bitcoin fiyatları tekrardan toparlandı. Bitcoin piyasalarının en önemli aktörlerinden olan Bitcoin madencilerinin Bitcoin pozisyonları nasıl? Biriktirmeye başladılar mı?


Bitcoin madencilerinden al haberi!

Günde yaklaşık 900 adet Bitcoin üretiliyor ve yıllık bazda bu rakam 330 bin adet Bitcoin’e denk geliyor. Bu kadar yüksek rakam, Bitcoin madencilerini ister istemez fiyatlar üzerinde en etkili grup statüsüne yükseltiyor.

Bitcoin madencileri sonuçta bu işi kâr motivasyonu ile yapıyorlar. Mdenciler, Bitcoin varlıklarını maliyetlerini finanse etmek, uzun vadeli yatırımlar ve kâr realizasyonu yapmak için nakde çevirebiliyorlar. Çin’in Bitcoin madenciliğini yasaklamasının ardından Çinli madencilerden yüklü miktarda satış geldi. Bu satışın etkisi ile Bitcoin fiyatları $64K seviyesinden $30K’nın altına kadar geriledi. Neyse ki madencilik endüstrisinde dengeler tekrardan oturmuşa benziyor. Bitcoin fiyatları 20 Temmuz’dan itibaren yükseliş trendine geçti.

Bitcoin madencileri Bitcoin madencilerinden al haberi!

Aşağıda Glassnode’nin çalışmasını görüyoruz. Glassnode grafiği Bitcoin madencilerinin net pozisyonu hakkında açık şekilde fikir veriyor. Kısaca madenciler tekrardan biriktirmeye başladı. Bitcoin fiyatları da tekrardan artmaya başladı.

 

Bitcoin madencileri Bitcoin madencilerinden al haberi!

Bitcoin son günlerde 50 bin dolarlık direnç hattı üzerinde gidip geliyor. Yazının kaleme alındığı saatte Bitcoin tekrardan 50 bin dolarlık direnç hattını zorluyor. Bitcoin’deki olumlu hava üzerinde makro ekonomik faktörler de etkili oluyor. IMF, 650 milyar dolarlık fonu serbest bırakması ve artan küresel riskler Bitcoin lehine bir finansal ortam yaratıyor.

Lütfen Bkz: Ünlü tenisçi Naomi Osaka’yı mest eden kripto para!

Bitcoin bugün 50 bin doları test etmeden önce Coinbase borsasından yaşanan Bitcoin çıkışları da dikkat çekti. En son 5,000 adet Bitcoin, Coinbase’den soğuk cüzdanlara aktarıldı. Son iki günde yaklaşık 9,300 adet Bitcoin çıkışı yaşandı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.