Do Kwon tutuklanmadan hemen önce tüm parasını bu kripto paraya çevirmiş

terra do kwon
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çöken Terra LUNA projesinin kurucusu Do Kwon’un tutuklanmadan önce tüm varlığını sadece bir kripto paraya yatırdığı ortaya çıktı. Güney Koreli yetkililer olayın ayrıntılarını açıkladı.


Do Kwon tutuklanmadan hemen önce tüm parasını bu kripto paraya çevirmiş

Güney Kore resmi makamları, eski Terraform Labs CEO’su ve kurucusu Do Kwon’un memleketi Güney Kore’de hiç mal varlığı kalmadığını ortaya çıkardı.

Yerel medyadan KBS’nin verdiği bilgiye göre, olayı araştıran savcılar Terra LUNA kurucusunun ülke içindeki varlıklarına ulaşmaya çalıştı. Böylece Do Kwon’un LUNA üzerinden elde ettiği kazanca ulaşmak istiyorlardı.

Kwon ve ortaklarının 414,5 milyar Güney Kore wonu ya da 314,2 milyon dolar değerinde para elde ettiği iddia ediliyor. Sadece CEO Kwon’un bu fondan 91,4 milyar won (69 milyon dolar) aldığı bildiriliyor.

İlgili – En büyük 2 Dogecoin balinasının 1,4 milyar coine ne yaptığı ortaya çıktı

Güney Kore makamları Terreform’un başka bir kurucu ortağı olan Shin Hyun-seong’un varlıklarını dondurdu. Ancak aynı şey Kwon için mümkün olmadı. Kayıplara karışan eski CEO’nun varlıklarının büyük bir bölümünü Bitcoin’e (BTC) çevirdiği anlaşıldı. Kwon’un kripto paralarını aynı zamanda Güney Kore dışındaki bir kripto para borsasına da gönderdiği bildiriliyor.

Altcoin

KBS’ye konuşan bir savcılık yetkilisi ise şöyle diyor:


“Ülke içinde CEO Kwon’a ait çok az bir varlık bulunabildi.”

Haberler aynı zamanda başka bir önemli bilgiyi paylaşıyor. Buna göre, savcılar Binance’ten Kwon’un varlıklarını dondurmasını istedi. Böylece buradaki kripto paralarını çekemeyecek.

İlgili – Bitcoin fiyatı dar bir aralıkta sıkıştı: BTC hangi yöne kırılır?

Mayıs 2022’de yaşanan Terra LUNA ve UST çöküşlerinden sonra, Güney Kore yetkilileri Eylül ayında Kwon hakkında tutuklama kararı çıkarmıştı. Kwon ilk önce kaçmayı başarsa da geçen ay Karadağ’daki Podgorica Havalimanı’nda sahte Kosta Rika pasaportu kullanarak Dubai’ye giden bir uçağa binmeye çalışırken tutuklanmıştı.

Kwon, sahte seyahat belgelerini kullanmasına ilişkin soruşturmaları beklerken şu anda Karadağ’da tutuluyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Do Kwon tutuklanmadan hemen önce tüm parasını bu kripto paraya çevirmiş
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.