Dev yatırım fonundan Ethereum açılımı!

dev yatırım fonu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dev yatırım fonu WisdomTree Investments, Avrupa borsalarında Bitcoin ETP’sinden sonra bir Ethereum ETP’si başlattı. Detaylar haberimizde.

Dev yatırım fonundan Ethereum açılımı

NY merkezli fon yöneticisi olan WisdomTree Investments, yan kuruluşları aracılığıyla Alman borsası Börse Xetra ve İsviçre borsası SIX’te fiziksel olarak desteklenen bir Ethereum ETP başlattı. WisdomTree, geçtiğimiz söz konusu iki borsada bir Bitcoin ETP başlatmıştı. Fon yöneticisi Ethereum ETP ile ikinci kripto ETP’sini başlatmış oldu.

Merkezi New York’ta bulunan WisdomTree Investments, borsada işlem gören bir fon ve varlık yöneticisidir. Dünya genelinde yaklaşık 73 milyar dolarlık AUM’a sahip olan firma, Avrupa’da bir Bitcoin ETP listelemek için izin almaya çalışıyordu. Şirketin Avrupa yetkilisi Alexis Marinof geçtiğimiz ay, WisdomTree Bitcoin’i kurduklarından beri ona bir Avrupa pasaportu almak istediklerini son düzenlemelerden sonra bunu başardıklarını ifade etmişti. Bitcoin ETP’sinden haftalar sonra şirket bu seferde Avrupa’da Bir Ethereum ETP’sini başlattı.

Bkz: Ethereum, Ethereum haberleri ve son dakika gelişmleri

Ethereum ETP, halihazırda Almanya’nın Börse Xetra’sında ve İsviçre’nin SIX Borsasında ETHW kısaltması ile listeleneyiyor. Ethereum ETP, doğrudan kripto para birimini tutmaya, özel erişim anahtarlarını saklamaya, blok zinciri veya dijital para birimi altyapısıyla herhangi bir şekilde etkileşime girmeye gerek kalmadan Ethereum’a yatırım yapmaya olanak sağlıyor.

Şirketin Avrupa yetkilisi Alexis Marinof ETP’ler ile ilgili şu açıklmayı yaptı:

“İlk dijital varlığımız ETP’yi piyasaya sürdüğümüzden beri, kurumsal yatırımcılar arasındaki ilgi seviyesinin önemli ölçüde arttığını gördük. Varlık sınıfı hala emekleme aşamasında, ancak 2020 varlık için önemli bir yıldı. Yatırımcılar, çeşitlendirici olarak portföylere getirebilecek potansiyel dijital varlıklara ilgi duymaya başladı. Dijital varlık platformumuz kurumsal talep ile orantılı şekilde büyüyor. Ürün yelpazemize ETHW’yi ekleyerek, artık kurumsal yatırımcıları destekleyecek ürünlere ve araştırma yeteneklerine sahibiz. Yatırımcılar, varlıklara ilk tahsislerini yapmayı veya risklerini çeşitlendirmeyi düşünüyorlar.”

Kaynak


0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Dev yatırım fonundan Ethereum açılımı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.