BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dev şirketten Bitcoin kararı! Gerekçeleri dikkat çekici
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Dev şirketten Bitcoin kararı! Gerekçeleri dikkat çekici

Dev şirketten Bitcoin kararı! Gerekçeleri dikkat çekici
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin uzun bir aranın ardından 50,000 dolar seviyesini test ediyor. Lider kripto para birimi yükselişe devam ettikçe kurumsal olarak benimsenmesi de devam ediyor. Dev bir şirket daha Bitcoin’e kapılarını açacak. Detaylar haberimizde.

Dev şirketten Bitcoin kararı!

Kripto para piyasası nisan ayından temmuz ayının ortasına kadar yaşadığı şoku üzerinden attı. Özellikle altcoinlerde büyük hareketlilik görülüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin ise 50,000 dolar direncini zorluyor.

Bu hareketlilik büyük yatırım şirketlerini harekete geçiriyor. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin kurumsal olarak benimsenmesi hızla devam ediyor. Dev şirketler fonlarının bir kısmını Bitcoin başta olmak üzere kripto paralara yatırıyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Son olarak dünya çapında dev bir fon yönetici Bitcoin alacağını duyurdu.  Yönetimi altındaki varlıkların toplam değeri 402 milyar dolar olan Neuberger Berman, 64 milyon dolarlık Emtia fonunun %5’ini Bitcoin vadeli işlemelerine ve fonlarına yatırmasına izin vereceğini söyledi.

“Neuberger Berman Emtia Stratejisi, fonun varlıklarının %5’ine kadarını Bitcoin vadeli işlemleri yoluyla kripto para birimi yatırımlarına ve dolaylı kazanç sağlamak için Kanada’da işlem fonların menkul kıymetlerine yapılan yatırımlara yatırım yapmasına izin verecek.”

Neuberger’in iki temel nedenden dolayı kripto para birimi yatırımlarına dolaylı olarak maruz kalmak istediğini belirtti. Firmanın ilk nedeni fonunu büyütmek ve itibari para enflasyonuna karşı korumak. İkinci olarak ise potansiyel olarak kazançlı bir gelir kaynağı olabilecek kripto piyasası fiyat trendlerinden yararlanmak istiyor.

Dev bir fon yöneticisinin Bitcoin ve kripto paraları kazançlı bir yatırım olarak ve enflasyona karşı koruma aracı olarak görmesi oldukça dikkat çekiyor. Uzun zamandır kripto paraların enflasyon karşısında güvenilir bir liman olduğu kripto piyasasındaki oyuncular tarafından dile getiriliyordu. Böylesine dev şirketlerinde aynı görüşte olması kripto para piyasası açısından olumlu bir gelişme olarak görülüyor.

Firmanın stratejisinde yapılan 20 Ağustos’taki yeni değişiklik, firmanın fon için ek yatırım seçenekleri olarak hem BTC hem de ETH türevlerini içeren 11 Ağustos’taki orijinal başvurusunun da yerini aldı.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.