Dev şirketler Bitcoin biriktirmeye devam ediyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dev şirketler Bitcoin silip süpürürken , Ethereuma olan ilgi de artan giderek artıyor.

Dev şirketler Bitcoin piyasasında 57 milyar dolar değerinde 1.2 milyon Bitcoin biriktiriyor

Varlık yöneticileri Bitcoin arzının %4’ünü biriktirirken, özel ve kamu şirketleri de her biri %1’i biriktirdi.

Bitcoin’in dolaşımdaki arzının yaklaşık %6’sı varlık yöneticileri ve şirketler tarafından biriktirildi ve bu da kripto varlıklarının ana akım ve kurumsal olarak benimsendiğinin sinyallerini veriyor.

Bitcoin Worldwide’a göre, 40,1 milyar dolar değerindeki 816.379 BTC, şu anda 14 Bitcoin fonu ihraççısı ve varlık yöneticisi tarafından tutuluyor ve bu, kripto para arzının %4’ünü temsil ediyor.

Endüstri lideri,  Grayscale Bitcoin Trust, 654.600 BTC’yi (32 milyar dolar değerinde) yöneterek Bitcoin arzının %3’ünden fazlasını temsil ediyor. CoinShares’in XBT Sağlayıcısı, arzın %0.23’ünü temsil eden 48.466 BTC (2.4 milyar $) ile ikinci sırada yer alıyor. Kalan 12 ihraçcı, 113.313 BTC’yi veya toplam arzın %0.54’ünü temsil ediyor.

Veri sağlayıcı ayrıca, toplu olarak Bitcoin arzının %1’ini yöneten BTC’yi bilançolarında tutan 34 halka açık şirketinde takip ettiğini belirtiyor.

Ancak halka açık şirketler tarafından tutulan tüm Bitcoin’in yarısı MicroStrategy’nin mülkiyetindedir, Temmuz ayının başından bu yana deposuna 3.907 Bitcoin ekledikten sonra, şimditoplamda  5,3 milyar dolar değerinde 108.992 BTC’ye sahip oldu.

Elektrikli araç üreticisi Tesla, özel şirketler tarafından tutulan Bitcoin’in %20’sini elinde tutuyor ve firma yaklaşık 2,1 milyar dolar değerinde 42.902 BTC biriktirdi.


Özel şirketler, Bitcoin arzının %0,83’ünü oluşturan 8,5 milyon dolar değerinde 174.068 BTC daha elde etti. Özel şirketler tarafından saklanan BTC’nin yaklaşık %80’i Block.One tarafından tutuluyor – firma şu anda 6,8 milyar dolar değerinde 140.000 BTC’e sahip.

Bununla birlikte, tahminler veveri sağlayıcılar arasında küçük  farklılık her zaman gösterilebilir , ancak Bitcoin Hazineleri bilanço varlık yöneticisi ve şirketlerde 1,4 milyon BTC’yi tutulduğu bilinmekte. . 260.000 BTCnin ise daha çok ulusal hükümetlerin bilançolarında olduğu atfediliyor.

Analistler, nihai Bitcoin’in 2140 yılında çıkarılacağını tahmin ederken, Bitcoin’in arzı 21 milyon BTC ile sınırlanacak. Yazının yazıldığı sırada, kabaca 18,8 milyon BTC piyasada dolaşımda. Bununla birlikte, tüm Bitcoin’in (veya daha fazlasının) beşte birine erişimin kaybolduğuna inanılıyor, bu da varlık yöneticilerinin ve şirketlerin arzın daha da büyük bir payını kontrol edebileceği anlamına geliyor.

Büyük kuruluşlar BTC’yi silip süpürürken , Ethereum, kripto varlığının ücret piyasasına bir yakma mekanizması getiren Londra güncellemelerinin ardından kendi başına bir arz şoku yaşıyor gibi görünüyor.

Watch The Burn’e göre, Londra’da son  21 gün içinde 313,5 milyon dolar değerinde 97.369 Ether el değiştirdi,  bu da günlük ortalama olarak kabaca 4.637 ETH’nin yakıldığı anlamına geliyor. Genel olarak, Ethereum’un yanma mekanizması, arza yeni giren Ether sayısında net bir %35 azalma ile sonuçlandı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Dev şirketler Bitcoin biriktirmeye devam ediyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.