1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dev enerji şirketine Bitcoin madenciliği için büyük yatırım!

Dev enerji şirketine Bitcoin madenciliği için büyük yatırım!

Dev enerji şirketine Bitcoin madenciliği için büyük yatırım!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Denver merkezli Crusoe Energy, Bitcoin madenciliği için Umman varlık fonundan yatırım aldı. Detaylar haberimizde.

Dev enerji şirketine Bitcoin madenciliği için büyük yatırım!

Kripto para madenciliğinin yenilenebilir enerji kaynakları ile yapılması ve doğaya zararının en aza indirilmesi üzerine yapılan çalışmalar devam ediyor. Kripto para madenciliği, geçtiğimiz yıl büyük ölçüde Çin’de yapılıyordu. Çin’de madencilik faaliyetleri enerji tüketiminin yüksekliği gerekçe gösterilerek yasaklandı.

İlgili: Bitcoin madenciliği nedir, nasıl yapılır?

Madenciler operasyonlarını başta ABD olmak üzere farklı ülkelere taşıdı. ABD, şu anda kripto para madenciliğinin en fazla yapıldığı ülke konumunda. Denver merkezli bir madencilik şirket olan Crusoe Energy, yıl sonunda hayata geçirilecek bir proje ile atık gazları madencilikte kullanacak.

Bloomberg’in aktardığı habere göre Umman’da doğalgaz kullanarak Bitcoin madenciliği yapılması üzerinde çalışılıyor. Amerikan firması, Umman’ın başkenti Maskat’ta bir ofis ve kuyu sahalarında gaz atıklarını toplamak için tesis kuracak.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Crusoe CEO’su Chase Lochmiller, yaptığı açıklamada şirketin ilk önce Umman’da ofis açacağını ve ardından alevlenen gazdan çıkan enerjiyi kullanmak için jenaratörler ve madencilik ekipnaları kurulacağını ifade etti.

Umman’ın varlık fonu Umman Investment Authority’nin de madencilik şirketinin nisan ayında gerçekleştirdiği finansman turunda yatırımcı olduğu belirlendi.

Bitcoin-madencilik

Mart ayında basına yansıyan haberlere göre, Exxon Mobil’in Crusoe ile Kuzey Dakota’daki Bakken şeyl havzasında bir Bitcoin madenciliği pilot projesi yürütmek için ortaklık kurduğu ifade edilmişti. Ancak bu haber iki firma tarafından da doğrulanmadı.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre, 30,248 dolardan işlem görüyor. Lider kripto para birimi 576 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bitcoin bu değer ile toplam hacmi 1,248 trilyon dolar olan kripto ekosisteminin %46,22’sini domine ediyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Dev enerji şirketine Bitcoin madenciliği için büyük yatırım!

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.