Loading...
btc
BTC
0.31%
Bitcoin
66.251,29 USDT
eth
ETH
2.28%
Ethereum
3.561,07 USDT
bch
BCH
2.21%
Bitcoin Cash
432,21 USDT
xrp
XRP
2.1%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
1.39%
Litecoin
78,68 USDT
bnb
BNB
0.64%
Binance Coin
607,18 USDT
sol
SOL
1.67%
Solana
145,44 USDT
avax
AVAX
-0.1%
Avalanche
30,26 USDT
ada
ADA
0.04%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.95%
Poladot
6,22 USDT
doge
DOGE
1.08%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
2.8%
Shiba Inu
0,00 USDT

Dev DeFi borsası Uniswap’tan büyük hamle

uniswap
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük merkezi olmayan borsalarından biri olan Uniswap’ın arkasındaki firma olan Uniswap Labs, son finansman turunda 100 milyon dolarlık devasa bir fon toplamak istiyor. Bu tur, Uniswap’ın 2020’deki önceki A Serisi finansmanını takip ediyor.

Uniswap merkezi olmayan finansın yıldızı olamaya aday

Amerikan çevrimiçi gazetesi TechCrunch, Cuma günü bir raporda gelişmeyi ortaya çıkardı. Rapora göre TechCrunch, şu anda ilk aşamalarında olan Uniswap anlaşması hakkında dört güvenilir kaynaktan bilgi aldı. Kaynaklar isim vermemeyi kalmayı tercih etti. Uniswap, Singapurlu bir sosyal servet fonu ve Kaliforniya merkezli yatırım devi Polychain dahil olmak üzere çeşitli kuruluşlardan fon alacak. Fon, Uniswap için 1 milyar dolarlık bir değerleme ile 100 milyon ila 200 milyon dolarlık yatırımları memnuniyetle karşılayacaktır.

uniswap

Kaynaklar, daha önce de belirtildiği gibi, fonun hala erken aşamalarında olduğunu ve sonuç olarak, müzakereler ilerledikçe fonu çevreleyen şartların değişmesinin muhtemel olduğunu belirtti. Ne Uniswap ne de Polychain, raporla ilgili herhangi bir bilgiyi açıklamadı. Finansman turu gerçekleşirse, iki yıl içinde Uniswap’ın ikinci finansman serisi olarak hizmet edecek. Firma, A Serisi finansmanını Ağustos 2020’de tamamladı. 11 milyon dolar toplayan finansman turu, risk sermayesi devi Andreessen Horowitz (a16z) tarafından yönetildi.

Uniswap’ın genişleme çalışmaları

Uniswap, dünyanın en büyük merkezi olmayan borsası ve dünyanın dördüncü en büyük borsası olarak kabul edilir. Bilgisayar mühendisi Hayden Adams tarafından 2018’de piyasaya sürülmesinden bu yana, Uniswap yıllar içinde benimsenmede büyük bir büyüme gördü. DeFi TVL toplayıcısı DeFiLlama’dan alınan verilere göre, merkezi olmayan borsa, kripto alanındaki tüm merkezi olmayan borsaların birikmiş hacmine %64 oranında katkıda bulunuyor.

UniSwap

Kripto topluluğunun sürekli değişen ihtiyaçlarını karşılamak için özelliklerini yükseltme girişiminde bulunan Uniswap, platformunun birkaç güncellenmiş sürümünü yayınlamaya başladı. Platform, Uniswap v2’yi Mayıs 2020’de ve Uniswap v3’ü ancak bir yıl sonra, 2021 Mart’ında piyasaya sürdü. Uniswap Labs tarafından bir tweet ile açıklandığı gibi, platform 2022 Mayıs’ında 1 trilyon dolarlık dönüm noktasına ulaştı – yarım on yıldan daha kısa bir sürede elde edilmesi ilginç bir başarı.

Hızlı büyümesine rağmen, platform bu ilginin kanıtı olarak hizmet veren bu devam eden finansman turuyla hala genişlemeye çalışıyor. Ayrıca, Uniswap kısa süre önce COO Mary-Catherine Lader tarafından 2022 Messari Zirvesi’nde açıklandığı gibi yeni ürünler piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.