1. Anasayfa
  2. İncelemeCoin
  3. Güncel Dentacoin (DCN) coin rehberi: DCN coin nedir? DCN haber-yorum ve analiz

Güncel Dentacoin (DCN) coin rehberi: DCN coin nedir? DCN haber-yorum ve analiz

Güncel Dentacoin (DCN) coin rehberi: DCN coin nedir? DCN haber-yorum ve analiz
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dentacoin (DCN coin) nedir? Dentacoin, diş hekimlerinin, dünya nüfusunun % 80’ine ulaşmasını, maddi gücü olmayanları da, tedavi etmelerini sağlayan, bir blokchain sistemi. Merkeziyetsiz, ethereum tabanlı akıllı sözleşmeler yoluyla kullanıcılara token ödülleri veriyor. Aynı zamanda toplumun katkısını sağlayan bir sistem uyguluyor.


Dentacoin (DCN coin) Nedir? Ne gibi Avantajları Vardır?

 

dentacoin-nedir-dcn-coin-nedir

Büyük sigorta şirketleri gibi aracıları ortadan kaldırarak ve yetkiyi tamamen hastanın ve diş hekiminin ellerine vererek, tedavi maliyetlerini oldukça azaltıyor. Bunu gerçekleştirmenin bir yolu da hasta ve doktor arasında akıllı sözleşme uygulaması gerçekleştirmek. Bu şekilde hastalar sigorta şirketlerine yüklü ödemeler yapmaktan kurtulmuş oluyorlar.

Diş hekimliği sektörü dünya çapında 400 milyar dolar civarında bir değere sahip. Dentacoin (DCN) ile önce hastalar kendi diş sağlıklarını koruma yönünde teşvik edilmiş olacaklar. Daha sonra da Dentacoin vakfı toplu fon uygulamasıyla, maddi gücü olmayan pek çok hastaya tedavi imkanı sağlamış olacak.

Dentacoin (DCN)’nin belli başlı özellikleri var. Bunlar arasında hastaların tedavilerinin, ön yargısız bir şekilde yayınlandığı blockchain temelli gözlem platformu var. Diş bakım mobil uygulama var. Oyun şeklinde diş bakımı hakkında kullanıcıları eğitiyor. Uygulama ayrıca acil durum seçeneği de sunuyor hastalara. Dentacoin uygulamalarıyla hastaların geri bildirim yapmasını da sağlıyor. Hasta ve doktor arasındaki akıllı sözleşme yukarıda bahsetmiştik, bu blockchain uygulamasının özelliği. Ayrıca blockchain hasta kayıtlarının, hastanın izni dahilinde diğer doktorlarla paylaşılmasına da imkan veriyor. Son olarak da, yatırım ve ticaret platformu var. DCN kullanılarak dünya çapında diş tedavi ürünleri alınıp satılabiliyor.

İlginizi çekebilir: Güncel Bitcoin ve Kripto Para Analiz Rehberi / Uzmanların Strateji ve Taktikleri: Nasıl yatırım yapılır, ne zaman alınır, ne zaman satılır?

Dentacoin  (DCN Coin) Nasıl Çalışır?

Çalışma sistemini anlamak akıllı sözleşmeleri anlamaktan geçiyor. Beyaz Bültende bu yönde açıklama şöyle: Ethereum blockchainindeki bilgisayar protokolü bireyler ve sözleşme yaptıkları taraflar arasında anlaşmaları sonuçlandırır, doğrular ve uygular. Teknolojiden çok anlamayanlar ve kripto paralarla yeni tanışanlar için bu terimler karmaşık gelebilir. Akıllı sözleşmeler bir çeşit çek gibidir. Nasıl ki çek üzerine bir miktar yazılır ve imzalanır. Daha sonra çek bankaya teslim edilir. Banka onu temizler ve alıcı parasını alır. Ancak tüm bu şartlar yerine gelirse işlemler yapılabilir.

Aynı durum akıllı sözleşmeler için de geçerli, DCN transfer edilmeden önce bazı yükümlülükler yerine getirilmeli. Ancak burada bir bankaya ihtiyaç yok ya da aracıya.

Ayrıca kullanıcılar herhangi bir ethereum cüzdanıyla DCN tokenlerini gönderebilir ve alabilir. Her iki tarafta yapılan işlemleri görebilir. Ayrıca sözleşmelerdeki hesapları da inceleyebilir.

Altcoinler hakkında bilgi almak için tıklayınız

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.