1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Death cross nedir? Bitcoin’de death cross yaşandı mı?

Death cross nedir? Bitcoin’de death cross yaşandı mı?

Death cross nedir? Bitcoin’de death cross yaşandı mı?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Death Cross nedir? Death Cross (ölüm geçişi) boğa piyasasından ayı piyasasına geçişi simgeleyen teknik bir kavram olarak biliniyor.


 Death Cross Nedir?

Finansal verilerde death cross, uzun dönemli düşüş trendinin fiyatlar üzerinde baskın hale gelmesi şeklinde yorumlanabilir. Teknik anlamda death cross (ölüm geçişi), kısa dönemli hareketli ortalama değerlerinin uzun dönemli hareketli ortalama değerlerini keserek aşağıya düşmesi olarak tanımlanabilir. Kısa dönemli hareketli ortalama için genelde 50 günlük hareketli ortalama (50MA) değerleri, uzun dönemli hareketli ortalama için 200 günlük hareketli ortalama (200MA) değerleri dikkate alınıyor. Death cross, 50MA’nın 200MA’yı keserek aşağı düşmesi durumudur.

Bitcoin fiyatlarında death cross geçekleşti mi?

Bu soruya kısaca HAYIR cevabını verebiliriz. Bitcoin fiyatlarında son günlerde düşüş gerçekleşse de dead cross yaşandı diyemeyiz.

Aşağıdaki grafikte Bitcoin günlük fiyatları, 50, 100 ve 200 dönemlik hareketli ortalama seviyelerini birlikte görüyoruz.

death cross Death cross nedir? Bitcoin'de death cross yaşandı mı?

50 MA>100MA>200 MA sıralaması düzenli biçimde devam ediyor. 50 MA ile 100 MA arasındaki makasın daralması bir uyarı niteliğinde ama henüz dead cross gerçekleşmedi.

Bitcoin’in ilerleyen günlerde göstereceği performans dead cross yaşanıp yaşanmayacağını belirleyecek.

Lütfen Bkz: SON DAKİKA: Herkes panik halinde Bitcoin satarken bu firma Bitcoin topluyor!

Deathcross’un zıddı golden cross (altın geçişi) olarak bilinmektedir. Golden cross ise boğa sezonuna geçişi simgeleyen bir kavram. Golden cross’da 50MA, 200MA’yı keserek üste çıkıyor.

Kaynak