BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Yine o cüzdanlardan türev borsalara devasa Bitcoin girişi!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Yine o cüzdanlardan türev borsalara devasa Bitcoin girişi!

Yine o cüzdanlardan türev borsalara devasa Bitcoin girişi!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Büyük oranda fon tutan Bitcoin cüzdanları, varlıklarını spot piyasalardan türev borsalara taşımaya başladı. Daha önce de büyük fiyat hareketlerine yol açan bu Büyük Bitcoin girişleri tam olarak ne anlama geliyor?

Türev borsalara devasa Bitcoin girişleri ne anlama geliyor?

Popüler blockchain analiz platformu CryptoQuant tarafından paylaşılan on chain verilere göre, büyük Bitcoin adresleri türev borsalara fon gönderiyor. Şirketin CEO’su, bu fon taşıma işlemini marj artırma veya yeni pozisyonların açılmasına yoruyor.

Yine o cüzdanlardan türev borsalara devasa Bitcoin girişi!
Bitcoin cüzdan, Bitcoin wallet, wallet ne demek, kripto cüzdan

Büyük cüzdanlardan borsalara akan fonlardaki hızlı artış, yatırımcılar için endişe verici bir sinyal haline gelebilir. Çünkü fonlar bir spot piyasadan türev borsaya taşındığında, bu genellikle bir satış sinyali olarak değerlendirilir. Traderler genellikle fonlarını satmak için hazır beklediklerinde borsalarda tutar.

Ancak CryptoQuant CEO’su Ki Yung Ju olaya farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor: Şöyle ki; ona göre Bitcoin keskin bir şekilde 46.000 dolara düştüğünde bazı yatırımcılar yeni long pozisyonlar açmaya başlayabilir veya likide olmaya yaklaşan önceki pozisyonlarını finanse edebilirler.

https://twitter.com/ki_young_ju/status/1436258749463740420?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1436258749463740420%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fu.today%2Fbitcoin-from-major-addresses-started-moving-to-exchanges-heres-what-might-happen-to-market

Ayrıca çoğu zaman, bu cüzdanlar borsalara ne zaman fon taşısalar, büyük miktarlarda Bitcoin biriktiriyor ve bu da ani ve çok büyük fiyat artışlarına yol açıyor.

 

Kaynak: CryptoQuant

 Nitekim analistin de söylediği gibi, geçtiğimiz yıl ekim ayında, yani Bitcoin’in 10.000 dolardan 60.000 dolara yükseldiği son büyük boğa koşusunun başlangıcından hemen önce, benzer şekilde türev borsalara fon girişlerinde inanılmaz bir artış olmuştu.

Bu kadar güçlü bir fiyat artışının nedeni türev piyasalarda açılan aşırı kaldıraçlı pozisyonlardı. Piyasada önemli bir volatilite artışı sağlamak için, çoğu pozisyonun, traderlere yüksek marjlar sağlayan türev borsalar tarafından finanse edilmesi gerekiyor.

Ancak taşınan hacimler anında uygulanamayacak kadar büyük olduğu için, piyasada büyük olasılıkla etkisi hemen görülmeyecek.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.