1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Dün yaşanan CRV coin pumpının nedenine çok şaşıracaksınız!

Dün yaşanan CRV coin pumpının nedenine çok şaşıracaksınız!

Dün yaşanan CRV coin pumpının nedenine çok şaşıracaksınız!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dün Curve Finance CRV coinde olağanüstü bir hareketlilik yaşandı. Hareketliliğin nedeni sizi çok şaşırtacak!

Dün yaşanan CRV coin pumpının nedenine çok şaşıracaksınız!

Curve Finance CRV coin fiyatı 24 saat içerisinde %30 değer kazandı. PayPal’ın kripto teminat şirketi Curv’i satın alma planlarına dair Sosyal medyaya düşen haberler, Curve Finance CRV coini pump yaptırdı.

PayPal’ın İsrail menşeili, kripto teminat şirketi Curv’i satın alma haberi, piyasalarda Curve Finance olarak algılanınca olanlar oldu ve CRV coine talep patladı.

PayPay haberi 2 Mart’ta geldi. Anonim kaynaklarda satın alma bedeli olarak 200-300 milyon dolar ödendiği konuşulmaya başlandı.

Haberin yayılmasından sonra, haberi fırsata çevirmeye çalışan, acemi, traderlar CRV coin almak için birbiriyle yarışırken, CRV fiyatı 2,3’den 2,6’ya fırladı.

Yanlış anlamayı Curve Finance’ın tweeti ortaya çıkardı.

Yanlış anlaşılma haberinin duyulması üzerine, bu sefer satış yarışı başladı. Ortaya çıkan saatlik kırmızı mum uzun zamandır görülmemiş büyüklükte oldu.

Bununla birlikte, “reklamın iyisi kötüsü olmaz” sözü tekrar kendini gösterir şekilde, bütün yanlış anlaşılmalara rağmen CRV coin, kıs bir düşüşten sonra tekrar yükselmeye başladı. 2,2 Dolar seviyesinden destek alan CRV, tekrar 2,6 dolar seviyelerine tırmandı.

Curve DAO haber Dün yaşanan CRV coin pumpının nedenine çok şaşıracaksınız!
CRV/USD TradingView

İlgili: DigixDAO (DGD Coin) Nedir ve Geleceği Var Mıdır?

İlgili: Decentralized Autonomous Organization ( Merkezi olmayan özerk organizasyon) DAO nedir? DAO nasıl çalışır? Kapsamlı inceleme

Kaynak

Curve DAO haber: CRV fiyatı 1 haftada nasıl 3’e katladı? Devamı gelir mi?

DeFi alanı projelerinden Curve DAO yönetim tokeni CRV, 11 Ocak’ta 0,54 dolardan işlem görürken, 17 Ocak’ta 1,78 dolara çıktı.

Curve DAO haber Dün yaşanan CRV coin pumpının nedenine çok şaşıracaksınız!
CRV/USD TradingView

CRV için hacim ve fiyattaki bu son artışta, Yearn.finance (YFI) ekosistemiyle yeni bir işbirliği, ABD‘deki olumlu düzenleyici gelişmeler ve platforma kilitlenen varlık artışı önde gelen 3 neden olarak sayılabilir.

Curve DAO haber

Yearn.finance işbirliği

CRV işlem hacminde göze çarpan artış, Yearn.finance yaratıcısı Andre Cronje‘nin aşağıdaki gif’i tweetlemesinden sonra 14 Ocak’ta başladı:

Curve.fi, Yearn.finance ile işbirliği içerisinde, izin almayı gerektirmeyen havuz oluşturma olanağı sunuyor. 3 Tıklamada stablecoin havuzu. crv.finace.

CRV’nin işlem hacmi Cronje tweetinden sonra 59 milyon dolardan, 15 Ocak’ta 350 milyon dolara fırladı. Curve DAO CRV tokene benzer şekilde daha önce, Yearn.fiance ile ortaklık açıklayan, Cream Finance ve SushiSwap‘ta yükseliş yaşamıştı.

Curve DAO haber Dün yaşanan CRV coin pumpının nedenine çok şaşıracaksınız!
CRV fiyatı-işlem hacmi. TheTie

Yeni düzenlemelerin pozitif etkisi

CRV’nin 2021’in başından bu yana üç kattan fazla artmasının ikinci bir nedeni, Amerika Birleşik Devletleri Para Birimi Denetleyici Ofisi‘nden yapılan son stabilcoin duyurusudur.

OCC’ye göre, bankalar “ödeme faaliyetleri gibi banka tarafından izin verilen işlevleri gerçekleştirmek için INVN’ler ve ilgili stablecoinler dahil yeni teknolojileri kullanabilecekler.

Curve DAO platformu, likiditeyi yönetmek için otomatik bir piyasa yapıcı (AMM) kullanan en büyük merkezsiz stablecoin borsası olarak karşımıza çıkıyor. Yeni yönetmeliklerle birlikte Curve DAO platformunun daha fazla tercih edileceği açık.

Artan kullanıcı etkinliği

Herhangi bir kripto para birimi projesinin başarısındaki temel faktör, topluluğunun katılımıdır. CRV için bu, platformda kilitlenen toplam değer (TVL) ve günlük işlem hacmi gibi ölçümlerle temsil edilir.

Curve DAO haber Dün yaşanan CRV coin pumpının nedenine çok şaşıracaksınız!
Curve.finance’ta kilitli toplam varlık (USD) DeFi Pulse

Defipulse verileri, Curve’deki TVL’nin Aralık ayı boyunca nispeten sabit kaldıktan sonra 4 Ocak’tan beri gözle görülür bir artış elde ettiğini gösteriyor.

Curve.finance ayrıca, Dune analytics’in aşağıdaki çizelgesinde gösterildiği gibi, platformda işlem gören günlük toplam hacimde sabit bir artış gördü.

Curve DAO haber Dün yaşanan CRV coin pumpının nedenine çok şaşıracaksınız!
Curve.fi, günlük hacmi. Dune Analytics

Curve için bir başka olumlu gelişme de 17 Ocak’ta “Synthetix.io üzerinden çapraz varlık takaslarının artık canlı olduğu” duyurusuydu. Bu, CRV’nin yüksek hacimle işlem görmesinin bir başka nedeni olarak gözlemlendi.

Curve’de kilitlenen toplam değer yeni zirvelere ulaştıkça ve günlük hacim yükseldikçe, yaşanan işbirliklerine benzer girişimlerin, ilerde çok daha olumlu karşılanacağına şüphe yok.

Kaynak