1. Home
 2. İnceleme
 3. Güncel Cryptaur (CPT) Coin rehberi: CPT nedir? Temel analiz

Güncel Cryptaur (CPT) Coin rehberi: CPT nedir? Temel analiz

Güncel Cryptaur (CPT) Coin rehberi: CPT nedir? Temel analiz
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cryptaur (CPT) nedir? Cryptaur, tamamen yeni blockchain bazlı bir platform ve dApp‘ların geniş yelpazede hızlı ve etkili bir şekilde uygulanması için kullanılabilir. Kullanıcılar arasında P2P etkileşimini iyileştirmeyi amaçlayan ‘paylaşılan ekonomik çatıdan’ faydalanır.


Cryptaur (CPT) Coin Nedir?

 

Desentralizasyon gücünü devralarak blockchain teknolojisinin daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlar.

Ek olarak buna dApp’ların inşa edilebileceği, barınabileceği ve genişleyebileceği temel yapı olarak da bakılabilir. Asıl hedef özgün  ürün ve hizmet sahiplerini müşterilerle aracı olmadan buluşturmaktır. Platform tüm ana trend kullanıcılarını dahil etme niyetinde ve şöyle özellikler barındırıyor:

CryptaurPay: Kripto ve resmi değer ödemelerini  sorunsuz bir şekilde kolaylaştıran bir modül

Cryptaur Tüketici Koruma: Tüketici anlaşmazlıklarını sistematik bir şekilde yönetmeyi amaçlayan bir hizmet protokolü.

Son olarak, tüm yerel etkileşimler paltformun (CPT) adlı kripto paranın kullanımı vasıtasıyla idare ediliyor. Bu, ERC-20 uyumlu Coin ve tüm Platform ücretleri ve işlem yüklenmelerini ödemekte kullanılıyor. Sadece bu da değil. CPT aynı zamanda topluluğun, platformun gelişme ve büyümesine katkıda bulunmasını teşvik için şirketin ödüllendirme sisteminin yönetimine de yardım ediyor.

CPT Platformuna Genel Bakış

CPT, güvenli bir temel çatı üzeride, dApp’ların inşa edilebileceği, paylaşılan ekonomi oluşturma yeteneğine sahip. Bu platformun dijital temeli Ethereum blockchain. Crptaur’un temeli 2 esansiyel elementten oluşuyor: yerli kripto cüzdanı ve CryptaurPay. Blockchain kullanılarak tamamen merkeziyetsizlik kavramı üzerine yerleşik dApp’ların desteklenmesine yardım etmeyi amaçlıyor. Tedarik zinciri, gıda teslimi ve paket teslimi gibi endüstrilere uygulanabilir.

CPT Temel Özellikleri

Dikkati çeken başlıca yönlerinden biri geleneksel ve merkeziyetsiz ekonomiler arasında şu an mevcut olan boşluğa köprü oluyor. Bunu bilgisayar ya da akıllı telefon sahiplerinin ödeme alışkanlıklarını değiştirmeden blockchain üzerinden işlem yapmasına izin vererek sağlıyor.

Cryptaur (CPT) Ekosistemi

Buna ilaveten, topluluk iletişim gücünü devralarak genel olarak kripto ile uyumlu olan ürün ve servislerin seçilmesine yardım ediyor. Sadece bu değil, reklam ve ödenmiş ürün yerleştirme yerine gönderilen incelemelerin güvenilir kaynaklardan gelmesini sağlayan şeffaflık protokollerinden yararlanıyor.

ilginizi çekebilir: Güncel Bitcoin ve Kripto Para Analiz Rehberi / Uzmanların Strateji ve Taktikleri: Nasıl yatırım yapılır, ne zaman alınır, ne zaman satılır?

Kullanılabilirlik perspektifinden bakıldığında platform ticari aktiviteyi desteklemek için ideal bir çevreyi teşvik ediyor. İçerdiği hizmet modülleri şunlar için kullanılabilir:

 • Uçtan uca ticaret
 • İş-tüketici borsası
 • Ekonomi uygulamalarını paylaşma

Platformun önemli bir yönü de müşterilerin sosyal ve davranışsal verilerini kendilerine uygun teşvikler sağlamada kullanması ve de ekosistemin  büyümesini desteklemek.

Cryptaur (CPT) Nasıl Çalışıyor?

Daha önce bahsedildiği gibi proje tüketicilerin çeşitli dApp’ lardan resmi değerler ve kripto para kullanarak ürün alışverişi yapmalarına imkan sağlar.

Mesela bir kimse resmi para ile nakit, kredi ya da debit alım  gerçekleştirdiğinde  otomatik olarak barındırılan Ethereum cüzdanından karşı gelen kripto para miktarını kişi adına satın alım için kullanır.

Ancak kullanıcı bağlantılı cüzdanlara sahip olmalı ve doğrudan kripto para ile ödeme kararı vermeli kullanıcı basitçe satış fiyatı tutarını Cryptaur’daki cüzdana gönderir. Söz konusu ETH derhal uygun akıllı anlaşmalar  yapmak üzere gönderilir böylece fiyat dalgalanmalarına karşı sağlayıcıyı korur.

Cryptaur Yönetim Ekibi

Cryptaur-cpt-coin-nedirCryptaur (CPT) denildiğinde incelenecek ilk şey elbette proje ekibidir. Dimitri Buriak; bu girişimin CEO’su ve kurucusu. Linkedin biyografisine göre Buriak, ferröz metalürjiden sağlığa kadar pek çok endüstride çalışmış geniş bir girişimcilik deneyimi olan eski bir iş adamı.

Yaroslav Kompan; platformun CFO’su. 7 yıl Stratejik ve operasyonel yönetim danışmanı olarak çalışan Kompan’ın 10 yılın üstünde sağlam mesleki deneyimi mevcut. Ek olarak aşağıda isimleri yazılı uluslararası danışmanlık şirketleri için de çalıştı:

 • Roland Berger
 • KPMG
 • Goetz ortakları
 • Deloitte
 • PWC

Son olarak Ilya Svırın; projenin CTO’su. Online biyografisine göre Svırın geçmişte Nordavind ve Proverin‘in de dahil olduğu pek çok blockchain girişimini kurdu. Aynı zamanda akıllı anlaşma geliştiricisi ve aşağıda adı geçen projelerin kurulması için çalıştı.

 • Longevity.io uygulamasını açın
 • Bremtoken. ben
 • NeuroDAO.com
CPT coin fiyat grafiği