Loading...
btc
BTC
0.01%
Bitcoin
64.946,68 USDT
eth
ETH
-0.24%
Ethereum
3.148,30 USDT
bch
BCH
-0.92%
Bitcoin Cash
510,67 USDT
xrp
XRP
-0.77%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.55%
Litecoin
84,57 USDT
bnb
BNB
-0.21%
Binance Coin
569,69 USDT
sol
SOL
-0.9%
Solana
149,87 USDT
avax
AVAX
-0.67%
Avalanche
38,05 USDT
ada
ADA
-0.73%
Cardano
0,50 USDT
dot
DOT
-0.38%
Poladot
7,21 USDT
doge
DOGE
-0.74%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
2.99%
Shiba Inu
0,00 USDT

Çok merak edilen “Bitcoin ne olur?” sorusuna 3 analistin yorumu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası son günlere pozitif bir görünüme sahip. Bu durumda en çok merak edilen sorulardan biri de “Bitcoin ne kadar olur?” şeklinde karşımıza çıkıyor. Analistler ise mevcut boğa rallisinde 2021 yılı sonu ve 2022 için “aşırı boğa” bir tahmin dile getiriyor.


“Bitcoin ne olur?” sorusuna 3 analistin yorumu

Bitcoin’in mevcut boğa rallisi 2017 yılındaki ralli ile kıyaslandığında, kurumsal yatırımcılarının arttığı sonucu ortaya çıkıyor. En büyük kurumsal oyuncular sahip oldukları Bitcoin’leri kritp borsaların dışına taşıyor.

Analistler: Bitcoin’in uzun vadeli görünümü aşırı boğa

“Bitcoin arz şoku” anlatısının yazarı ve on-chain analist William Clemente, 2021 yılı sonucu için BTC fiyat tahmininin yüksek oranda boğa olduğunu söyledi. Clemente, kısa vadede geri ekilme bekliyor. Ancak ardından Bitcoin yükselmeye devam edecek diyor.

Clemente, balinaların kâr rezervasyonu yapmaya başladığını ve spekülatörlerin veya yüksek likiditeye sahip kişilerin (Bitcoin varlıklarını kısa bir süre içinde sattığı bilinen traderler) BTC satın aldığını savunuyor. Piyasa değeri açısından bir güvenlik açığı var ve bu önümüzdeki birkaç hafta içinde değişebilir.

Clemente şöyle diyor:

“Makro: Yüksek boğa. Arz dinamikleri (HODL davranışları) güçlü kalıyor. Hash ağa geri dönüyor. Bireyseller hala piyasa dışı. Hala güçlü bir dördüncü çeyrek tezimin arkasındayım.”

Ancak yeni veriler, Bitcoin’leri belirli cüzdanlarda toplandığını gösteriyor. BTC destekçileri ise bunun farklı sebepleri olduğunu savunuyor.

Mesela borsalar ve kurumlar, müşterilerinin Bitcoin’lerini kendi cüzdanlarında tutuyor. Sonuçta bu adresleri balina hesapları olarak görmek yanlış sonuçlara ulaşmak anlamı taşıyor. Bu nedenle, büyük cüzdan yatırımcıları ve likit olmayan BTC sahiplerinin tutarlı birikimine rağmen, Bitcoin sahipliği çoğu altcoin kadar yoğun bir şekilde belli adreslerde toplanmış değil.

İlgili – Senator Ted Cruz’den Bitcoin madencilerine müthiş çağrı

Analistin 2022 yılında 350,000 dolar zirve beklentisi

Bir kripto para analisti olan Daniel Joe, geçtiğimiz günlerde balinalar tarafından Bitcoin birikimi hakkında bir tweet atarak, balinaların çıkış likiditesine dair bir işaret olmadığını kaydetti.

Mevcut piyasa yapısını değerlendiren Daniel Joe şöyle diyor:

“Balinaların çıkış likiditesine dair bir işaret yok.”

Kripto para piyasa analisti ve YouTuber Kevin Svenson ise mevcut boğa piyasasının sonunda Bitcoin için 350,000 dolar hedefi belirliyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.