1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. İşte Coinmarketcap kullanıcılarının yılsonu Bitcoin fiyat beklentisi!

İşte Coinmarketcap kullanıcılarının yılsonu Bitcoin fiyat beklentisi!

İşte Coinmarketcap kullanıcılarının yılsonu Bitcoin fiyat beklentisi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto analiz platformu Coinmarketcap kullanıcıları Bitcoin için yıl sonu tahminlerini oyladı. İşte ünlü platform kullanıcılarının Bitcoin fiyat tahimi. Detaylar haberimizde.

İşte Coinmarketcap kullanıcılarının yılsonu Bitcoin fiyat beklentisi!

Bitcoin için birçok analiz firması ve kripto analisti tarafından yıl sonu tahminleri yapılıyor. Bu tahminlerin büyük bir kısmı BTC’nin yıl sonu 100,000 doları göreceğini içeriyor. Coinmarketcap kullanıcıları ise yıl sonu tahmini konusunda bu kadar iyimser görünmüyor.

bitcoin

Kripto veri istatistikleri platformu CoinMarketCap, kısa süre önce, kullanıcıların her ay kripto paraların fiyat tahminlerini oyladıkları ve beklentilerinin ortalamalarını ortaya koyan bir sistemi kullanıma soktu. Platform kullanıcıları bu sistemde Bitcoin içinde tahminlerini oyladı. Ortaya çıkan beklenti sonuçları yatırımcıları biraz üzecek.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Yapılan oylama sonucu ortaya çıkan rakamlar Bitcoin’in 100,000 dolarlık yıl sonu fiyat beklentisinin olduğu gibi şu anda işlem gördüğü fiyatın da bir hayli uzağında. Coinmarketcap kullanıcıları BTC’nin 2021 yılı sonunda 53,000 dolardan işlem göreceğini değerlendiriyor.

bitcoin

Oylamaya 80,468 kişi katıldı. Kullanıcıların kasım ayı için tahmini 505,303 dolar. Ocak ayı beklentisi ise 51,682 dolar. Lider kripto para birimi dün ABD’de enflasyon rakamlarının beklentinin üstünde çıkmasının ardından 68,789 dolara kadar yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Amerika Birleşik Devletleri’nde aylık enflasyon kasım ayında %6,2 çıktı. Beklenti %5,9 çıkacağı yönündeydi.

İlgili: Bitcoin teknik analiz

Bu veri ABD’nin 1990 yılından bu yana gördüğü en yüksek enfasyon oranı. Dünya genelinde de durum ABD’dekinden farklı değil. Enflasyon sarmalı bir çok ekonomiyi sararken kripto paraların bir koruma aracı olarak  daha fazla kişinin dikkatini çekeceği değerlendiriliyor.

Bitcoin yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 65,192 dolardan işlem görüyor. BTC’nin toplam piyasa değeri 1,230 trilyon dolar olurken piyasa hakimiyet oranı ise %43.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: