okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
68.523,03 USDT
eth
ETH
0.18%
Ethereum
3.851,76 USDT
bch
BCH
0.14%
Bitcoin Cash
471,04 USDT
xrp
XRP
-0.28%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-0.03%
Litecoin
83,41 USDT
bnb
BNB
0.15%
Binance Coin
602,59 USDT
sol
SOL
0.03%
Solana
168,73 USDT
avax
AVAX
-0.15%
Avalanche
36,96 USDT
ada
ADA
0.31%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.19%
Poladot
7,36 USDT
doge
DOGE
1.3%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
3.88%
Shiba Inu
0,00 USDT

Coinbase’den kripto regülasyonları ile ilgili çok kritik açıklamalar

Coinbase
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase’den kripto para regülasyonları ile ilgili kritik açıklamalar ve öneriler geldi. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Coinbase’den kripto regülasyonları ile ilgili çok kritik açıklamalar

2022 yılında Terra (LUNA) ve FTX kripto para borsasının çökmesinin ardından kripto para regülasyonları daha şiddetli tartışılmaya başlandı. Birçok ülke regülasyonlar konusunda daha somut adımlar atarken dünyanın büyük bir bölümü ABD’nin düzenlemeler konusundaki tutumunu takip ediyor.

coinbase Coinbase’den kripto regülasyonları ile ilgili çok kritik açıklamalar

ABD merkezli kripto borsası Coinbase , düzenleyicinin önümüzdeki aylarda açıklayacağı kripto varlıklarını uluslararası düzeyde düzenleme önerisiyle ilgili olarak Finansal İstikrar Kurulu’na (FSB) bir dizi öneride bulundu.

Coinbase’in baş politika sorumlusu Faryar Shirzad, erhangi bir küresel düzenleyici çerçevede dikkate alınması gerektiğini söylediği birkaç kilit alanı açıkladı.

İlgili: Kripto para regülasyonları nedir?

Coinbase, stablecoinleri finansal hizmetlerde yeni bir inovasyon çağının temeli olarak adlandırıyor. Ancak Shirzad, Coinbase’in FSB’nin stablecoinlere bakış açısıyla ilgili bazı sorunları olduğunu belirtti.

“FSB’nin ‘stablecoin düzenlemesi’ terimini kullanımının genişliği konusunda endişeliyiz. Raporlarda kullanıldığı şekliyle bu terim, birçoğu bir blockchain ağındaki işlemlerin doğrulanması gibi tipik finansal piyasa altyapılarının kapsamı dışında kalan çok çeşitli faaliyetleri kapsar. FSB’nin, bir stabilcoin düzenlemesine destek vermek dışında herhangi bir şekilde dahil olmayan doğrulayıcıları, blok oluşturucuları, aktarıcıları ve diğer blockchain teknolojisi altyapı sağlayıcılarını bir “stablecoin düzenlemesi” kapsamından açıkça hariç tutmasını tavsiye ediyoruz.”

Coinbase ayrıca merkezi olmayan finansın (DeFi) önemine de vurgu yapıyor ve FSB’nin sektörü tamamen bastırmaya çalışmak yerine sektördeki yeniliği teşvik etmesi gerektiğini savunuyor.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınıp satılır?

“Hükümetler ve düzenleyiciler internetin gelişimini teşvik ettiler ve aynı şekilde gelişmek için temel katmandaki DeFi inovasyonunu da teşvik etmelidirler.”

Kripto para piyasasında bu yıl içerisinde yaşanan şokları dikkate alırsak düzenleyicilerin 2023 yılında regülasyonları daha net ele alacağını değerlendirebiliriz.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.