1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Coinbase’den kripto regülasyonları ile ilgili çok kritik açıklamalar

Coinbase’den kripto regülasyonları ile ilgili çok kritik açıklamalar

Coinbase’den kripto regülasyonları ile ilgili çok kritik açıklamalar
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase’den kripto para regülasyonları ile ilgili kritik açıklamalar ve öneriler geldi. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Coinbase’den kripto regülasyonları ile ilgili çok kritik açıklamalar

2022 yılında Terra (LUNA) ve FTX kripto para borsasının çökmesinin ardından kripto para regülasyonları daha şiddetli tartışılmaya başlandı. Birçok ülke regülasyonlar konusunda daha somut adımlar atarken dünyanın büyük bir bölümü ABD’nin düzenlemeler konusundaki tutumunu takip ediyor.

coinbase Coinbase’den kripto regülasyonları ile ilgili çok kritik açıklamalar

ABD merkezli kripto borsası Coinbase , düzenleyicinin önümüzdeki aylarda açıklayacağı kripto varlıklarını uluslararası düzeyde düzenleme önerisiyle ilgili olarak Finansal İstikrar Kurulu’na (FSB) bir dizi öneride bulundu.

Coinbase’in baş politika sorumlusu Faryar Shirzad, erhangi bir küresel düzenleyici çerçevede dikkate alınması gerektiğini söylediği birkaç kilit alanı açıkladı.

İlgili: Kripto para regülasyonları nedir?

Coinbase, stablecoinleri finansal hizmetlerde yeni bir inovasyon çağının temeli olarak adlandırıyor. Ancak Shirzad, Coinbase’in FSB’nin stablecoinlere bakış açısıyla ilgili bazı sorunları olduğunu belirtti.

“FSB’nin ‘stablecoin düzenlemesi’ terimini kullanımının genişliği konusunda endişeliyiz. Raporlarda kullanıldığı şekliyle bu terim, birçoğu bir blockchain ağındaki işlemlerin doğrulanması gibi tipik finansal piyasa altyapılarının kapsamı dışında kalan çok çeşitli faaliyetleri kapsar. FSB’nin, bir stabilcoin düzenlemesine destek vermek dışında herhangi bir şekilde dahil olmayan doğrulayıcıları, blok oluşturucuları, aktarıcıları ve diğer blockchain teknolojisi altyapı sağlayıcılarını bir “stablecoin düzenlemesi” kapsamından açıkça hariç tutmasını tavsiye ediyoruz.”

Coinbase ayrıca merkezi olmayan finansın (DeFi) önemine de vurgu yapıyor ve FSB’nin sektörü tamamen bastırmaya çalışmak yerine sektördeki yeniliği teşvik etmesi gerektiğini savunuyor.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınıp satılır?

“Hükümetler ve düzenleyiciler internetin gelişimini teşvik ettiler ve aynı şekilde gelişmek için temel katmandaki DeFi inovasyonunu da teşvik etmelidirler.”

Kripto para piyasasında bu yıl içerisinde yaşanan şokları dikkate alırsak düzenleyicilerin 2023 yılında regülasyonları daha net ele alacağını değerlendirebiliriz.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: