1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Coinbase’den dengeleri değiştirecek hamle!

Coinbase’den dengeleri değiştirecek hamle!

Coinbase’den dengeleri değiştirecek hamle!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Coinbase, kripto para piyasalarında dengeleri değiştirecek bir hamleye hazırlanıyor. Son günlerin gözde sanal varlıkları Non-Fungible Tokens (NFT) Coinbase’de listelenecek.


Coinbase’den dengeleri değiştirecek hamle!

Coinbase için kripto para piyasalarının Premier Ligi ya da LaLiga Ligi demiş olsak yanlış bir ifade kullanmış olmayız. Zira Coinbase’de listelen kripto paralar küresel anlamda yatırımcıların ve kurumsal firmaların talebine sunulmuş oluyor.

Coinbase’de listelen kripto paraların fiyatlarında duyurunun ardından ciddi değer artışı yaşanıyor. Bu gelişme kripto para piyasalarında zamanla Coinbase Etkisi olarak adlandırıldı. Coinbase listelemesi kripto paralara prestij ve meşruiyet kazandırıyor çünkü piyasada Coinbase’in ABD regülasyonları ile en uyumlu çalışan borsası olduğu algısı hâkim.

Coinbase, Non-Fungible Tokens’lara (NFT) kucak açtı ve NFT’ler için bir platform oluşturacak. Bu adım sayesinde Non Fungible Tokens piyasasında canlılığı artması bekleniyor.

NFT geliştiricileri kendi ürünleri olan NFT’leri Coinbase’de listeleyebilecek. Ayrıca Coinbase, NFT’ler konusunda ikincil piyasa görevi de görecek. NFT alım ve satımlarına aracılık edecek.

Non-Fungible Tokens potansiyeli geniş ve dinamik bir endüstri olarak doğuyor. NFT’ler; sanat galerileri, koleksiyoncular, spor dünyasından emlak piyasasına birçok piyasayı değiştirmeye ve dönüştürmeye aday.

Türk kökenli ünlü sanatçı Refik Anadol’dan kripto çıkartması!

Ülkemizde de NFT’ler popüler olmaya başladı. Ünlü komedyen Cem Yılmaz da bu işe girdi. Cem Yılmaz’ın oluşturduğu 3 NFT, OpenSea isimli bir platformda satıldı. Yılmaz’ın ‘000001KIZ’ isimli NFT’si 6 Ethereum yani yaklaşık 21 bin dolar, ‘CYHEAD000001 RED’ 0,53 Ethereum, ‘CYHEAD000005 NAVY’ ise 0,5 eth üzerinden toplamda 3 bin 500 dolara alıcı buldu.

Türk kökenli ünlü sanatçı Refik Anadol’un NFT ile geliştirilmiş eserleri ünlü galerilerde on binlerce dolara alıcı buluyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.