Coinbase’den dengeleri değiştirecek hamle!

Coinbase nft
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Coinbase, kripto para piyasalarında dengeleri değiştirecek bir hamleye hazırlanıyor. Son günlerin gözde sanal varlıkları Non-Fungible Tokens (NFT) Coinbase’de listelenecek.


Coinbase’den dengeleri değiştirecek hamle!

Coinbase için kripto para piyasalarının Premier Ligi ya da LaLiga Ligi demiş olsak yanlış bir ifade kullanmış olmayız. Zira Coinbase’de listelen kripto paralar küresel anlamda yatırımcıların ve kurumsal firmaların talebine sunulmuş oluyor.

Coinbase’de listelen kripto paraların fiyatlarında duyurunun ardından ciddi değer artışı yaşanıyor. Bu gelişme kripto para piyasalarında zamanla Coinbase Etkisi olarak adlandırıldı. Coinbase listelemesi kripto paralara prestij ve meşruiyet kazandırıyor çünkü piyasada Coinbase’in ABD regülasyonları ile en uyumlu çalışan borsası olduğu algısı hâkim.

Coinbase, Non-Fungible Tokens’lara (NFT) kucak açtı ve NFT’ler için bir platform oluşturacak. Bu adım sayesinde Non Fungible Tokens piyasasında canlılığı artması bekleniyor.

NFT geliştiricileri kendi ürünleri olan NFT’leri Coinbase’de listeleyebilecek. Ayrıca Coinbase, NFT’ler konusunda ikincil piyasa görevi de görecek. NFT alım ve satımlarına aracılık edecek.

Non-Fungible Tokens potansiyeli geniş ve dinamik bir endüstri olarak doğuyor. NFT’ler; sanat galerileri, koleksiyoncular, spor dünyasından emlak piyasasına birçok piyasayı değiştirmeye ve dönüştürmeye aday.

NFT Rehberi: Non-Fungible Token nedir?

Ülkemizde de NFT’ler popüler olmaya başladı. Ünlü komedyen Cem Yılmaz da bu işe girdi. Cem Yılmaz’ın oluşturduğu 3 NFT, OpenSea isimli bir platformda satıldı. Yılmaz’ın ‘000001KIZ’ isimli NFT’si 6 Ethereum yani yaklaşık 21 bin dolar, ‘CYHEAD000001 RED’ 0,53 Ethereum, ‘CYHEAD000005 NAVY’ ise 0,5 eth üzerinden toplamda 3 bin 500 dolara alıcı buldu.

Türk kökenli ünlü sanatçı Refik Anadol’un NFT ile geliştirilmiş eserleri ünlü galerilerde on binlerce dolara alıcı buluyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Coinbase’den dengeleri değiştirecek hamle!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.