Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
65.086,48 USDT
eth
ETH
-0.86%
Ethereum
3.529,92 USDT
bch
BCH
0.89%
Bitcoin Cash
392,39 USDT
xrp
XRP
-0.31%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.22%
Litecoin
74,67 USDT
bnb
BNB
-0.82%
Binance Coin
594,41 USDT
sol
SOL
-0.68%
Solana
134,70 USDT
avax
AVAX
2.94%
Avalanche
27,73 USDT
ada
ADA
0.77%
Cardano
0,39 USDT
dot
DOT
-1.57%
Poladot
5,71 USDT
doge
DOGE
1.79%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT

Coinbase’den çalışanlarına kötü haber!

Coinbase
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Coinbase, sektördeki daralma nedeniyle iş ilanlarını iptal ettiğini açıkladı. Detaylar haberimizde.

Coinbase’den çalışanlarına kötü haber!

Geçtiğimiz yıl kripto para sektörü için oldukça iyi geçen bir yıl olmuştu. Kripto para birimlerinin neredeyse tamamı tüm zamanların en yüksek seviyelerini görürken kripto borsaları ise rekor hacimlere ulaştı. Piyasanın toplam hacmi 3 trilyon doları gördü.

2022 yılı ise piyasa için şoklar yılı olarak devam ediyor. Bitcoin ve altcoinler ardı ardına son bir yılın en düşük seviyelerini kaydederken kripto piyasasının toplam hacmi 1,2 trilyon doların altına geriledi. Piyasada Terra çöküşünün ardından devam eden güven bunalımı devam ediyor. Ayılar ve boğalar kıyasıya mücadele ederken borsaların hacimlerinde düşüşler yaşandı.

Lider kripto para birimi, haftalardır 28,000 dolar ile 29,500 arasında dalgalanıyordu. Son 24 saat içerisinde yukarı doğru bir atak yapan BTC, 31,000 doların üzerine sıçradı. Ancak teknik göstergeler hala zayıf. Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinamarketcap verilerine göre 31,260 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Günlük Bitcoin fiyat hareketleri

Coinbase’den çalışanlarına kötü haber!

 

Kripto para sektörünün en önemli iş alanlarından biri olan kripto borsaları da sektörde yaşanan daralmadan etkilenmeye devam ediyor. Coinbase’de  kıdemli İK sorumlusu olan L.J. Brock, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada makro ortamın ışığında personel sayısı büyümesini yavaşlatacaklarını duyurmuştu.

Coinbase, bazı çalışanlarına bir aylık maaş sözü verdi ve artık geleceği olmayan çalışanların bir sonraki işlerini almalarına yardımcı olacak bir yetenek merkezi aracılığıyla yüksek kaliteli iş arama avantajları sağlamayı teklif etti.

Coinbase, işe alımları yavaşlatma planları çerçevesinde yeni iş ilanlarını da askıya aldı. Kripto para borsası, Bussiness Insider’a yaptığı açıklamada  iş ilanlarını iptal etmeyeceğini duyurmuştu. Ancak piyasa koşulları Coinbase’i bu vaadinden döndürmüş görünüyor.

Öte yandan, Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşlerinin kurduğu Gemini borsası da bazı çalışanlarını işten çıkardı.

“Şu anda bir daralma aşamasındayız. Piyasanın “kripto kışı” olarak adlandırdığı yerdeyiz.Makroekonomik ve jeopolitik kargaşayla beraber daha da karmaşık hale gelmiş durumda.”

Çalışanlara bir kötü haberde Robinhood’dan gelmişti. Robinhood, nisan ayında çalışan sayısını %10 azalttığını açıklamıştı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.