fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto için büyük gün, Coinbase-Apple Pay işbirliğinde dev adım

Kripto için büyük gün, Coinbase-Apple Pay işbirliğinde dev adım

Kripto için büyük gün, Coinbase-Apple Pay işbirliğinde dev adım
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Apple Pay kredi kartı ya da banka kartı seçenekleri ile Coinbase üzerinden kripto para satın alma hizmeti başlatıyor.

Coinbase-Apple Pay işbirliğinde dev adım

Coinbase Haziran ayında, Apple Pay üzerinden Coinbase debit kart ile kripto para satın alma işlemlerini desteklemeye başlamıştı. Bugün gelen habere göre, artık Mastercard ya da Visa debit kart sahipleri Apple Pay üzerinden Coinbase aracılıyla Bitcoin ve kripto para satın alabilecekler.

Bu şekilde Apple Pay’in Mastercard ve Visa debit kart kabul etmeye başlaması dünyanın dört bir yanındaki banka müşterilerinin de Coinbase üzerinden kripto para yatırımı yapmasına imkan sağlayacak.

 

 

COINBASE, ABD'DE BITCOIN TEMİNATLA NAKİT KULLANMA ALANLARINI GENİŞLETİYOR - EKOTÜRK

 

Bugünden itibaren İOS ya da Safari tarayıcı ile Coinbase’de kripto para satın alırken Apple Pay otomatik olarak bir ödeme yöntemi olarak görünecek.

Coinbase’in android kullanıcıları için de Google Pay ile benzer bir anlaşma yapmasının yakın olduğu değerlendiriliyor.

Borsa ayrıca para çekme işlemleriyle ilgili önemli bir değişiklik daha duyurdu. Şu anda Coinbase’den banka hesaplarına yapılan para çekme işlemlerinin ulaşması beş gün kadar sürebiliyor. Yeni sistem, Gerçek Zamanlı Ödemeleri kullanacak ve bağlantılı banka hesaplarına sahip müşterilerin yatırımlarını anında nakde çevirmelerini sağlayacak.

Coinbase, en etkili borsalardan biri ve yeni perakende tüccarların favorisi oldu. Bu hafta, şirketin CEO’su Brian Armstrong, altyapı harcamalarında önerilen kripto düzenlemesine karşı konuştu ve ABD’deki kripto inovasyonuna ciddi şekilde zarar verebileceğini söyledi.

Borsa, halka arzını Nisan ayında gerçekleştirdi ve ilk işlem gününde çığır açan, 103 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı. Bugün COIN, 52 milyar dolarlık bir değerde işlem görüyor.

 

 

İlgili: Kripto para borsası, haber günden ve gelişmeler

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: