1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Circle da Coinbase’in izinden halka arza gidiyor
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Circle da Coinbase’in izinden halka arza gidiyor

Circle da Coinbase’in izinden halka arza gidiyor
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Stabil coini USDC ile kripto para sektörünün öncü kuruluşlarından olan Circle, yeni bir ortaklık ve halka arz olayını duyurdu.


Circle da Coinbase’in izinden halka arza gidiyor

Circle, 275 milyon dolarlık güvene sahip Concord Acquisition Corp şeklinde bir SPAC (özel amaçlı satın alma şirketi) yardımıyla halka açılacağını duyurdu.

Halka arzda Circle’ın değeri 4.5 milyar dolar olarak gösteriliyor. Mevcut Circle hissedarları şirketin yaklaşık yüzde 86’sını elinde tutacak. Buna ilave olarak Marshall Wace, Fidelity, Adage Capital Management, ARK Investment Management ve Third Point gibi yatırımcılar, PIPE finansmanında 415 milyon dolar taahhüt etti.

PIPE finansmanı, nakit güven ve Circle’ın dönüştürülebilir bono finansmanı ile birlikte, işlemin kapanışında brüt gelir olarak 1,1 milyar dolardan fazla sağlayacak.

Circle, USDT’ye benzer bir stabil coin olan USD Coin (USDC) piyasaya sürüyor. USDT’den en büyük farkı ise her bir USDC’nin arkasında 1 dolar olduğu kanıtlanabiliyor. USDC şu an dünyanın en hızlı büyüyen, tam rezerve sahip ve tam düzenlenmiş kripto para birimi.

İlgili – Stabil coin USDC’den kritik açılım – USDT’yi geçer mi?

Circle, Concord Acquisition Corp. ile yeni anlaşma imzaladı. Yeni bir İrlanda şirketi ise hem Circle hem de Concord’u satın alacak. Bu yeni halka açık şirket, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda CRCL sembolü altında listelenecek.

Concord Acquisition Corp Başkanı Bob Diamond, şirketinin yeni ortağı hakkında şunları söylüyor:

“Circle, küresel finansal sistemin giderek daha kritik bir parçası olan güvenilir dijital para birimlerinin gerçek öncüsüdür. Firma, düzenleyici çevre içinde son derece yenilikçi blockchain özellikli ürünler ve hizmetler oluşturarak olağanüstü güçlü bir itibar kazandı. Circle’ın birinci sınıf liderlik ekibi, firmayı finans dönüşümünde en heyecan verici şirketlerden biri olarak konumlandırmaya yardımcı oluyor.”

Circle CEO’su ve kurucu ortağı Jeremy Allaire ise şöyle diyor:

“Concord’un yönetim ve yatırım ekibiyle, dünya çapında finansal hizmetler işletmelerini büyütmek için onlarca yıllık işletme deneyimlerinden yararlanarak ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Circle’ın şu an dolaşımda 25 milyar dolarlık USD Coin’i (USDC) var. Ayrıca 785 milyar dolarlık on-chain işlemlere ev sahipliği yapıyor. 2021 yılının başından bu yana yüzde 3400 oranında büyüdü.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: