Loading...
btc
BTC
0.21%
Bitcoin
66.073,25 USDT
eth
ETH
-0.23%
Ethereum
3.474,69 USDT
bch
BCH
0.41%
Bitcoin Cash
367,93 USDT
xrp
XRP
0.48%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
0.02%
Litecoin
72,93 USDT
bnb
BNB
0.66%
Binance Coin
585,77 USDT
sol
SOL
0.14%
Solana
173,27 USDT
avax
AVAX
-1.92%
Avalanche
29,25 USDT
ada
ADA
0.04%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.29%
Poladot
5,93 USDT
doge
DOGE
0.42%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
0.31%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Çin’den müthiş blockchain hamlesi, kurallar yeniden yazılıyor!

Çin’den müthiş blockchain hamlesi, kurallar yeniden yazılıyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bir Çin devlet kurumu, Çin’de blockchain teknolojilerinin benimsenmesini ve kullanılmasını hızlandırmak için tasarlanmış yönergeleri açıkladı.

Çin’den müthiş blockchain hamlesi, kurallar yeniden yazılıyor!

Çin devletine bağlı, Merkezi Siber Uzay İşleri Komisyonu Ofisi ve Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, ülkenin blockchain teknolojilerini benimsemesini ve kullanımını hızlandırmak için tasarlanmış yönergeleri açıkladı.

Bakanlık, teknoloji adaptasyonu konusunda dört ayrı alanı kapsayan planlar hazırladı. Planları içeren rapor, Çin hükümetinin önemli bir stratejik amacı olarak görülen blockchain etrafında yeni teknolojilerin gelişimini artırmayı amaçlayan bir endüstriyel kalkınma stratejisinin parçası olarak yayınlandı.

 

Blockchain, finans, endüstrileşme ve kamu hizmetlerinde kullanılacak

Son dönemlerde dijital yuan ile birlikte CDBC’ye ağırlık veren Çin hükumeti, artan bir kripto para karşıtlığı ile öne çıktı. Ancak son, bakanlık raporu, blockchain teknolojisini, “yeni nesil bilgi teknolojisinin önemli bir parçası” olarak yorumluyor.

Rapora göre, bockchain teknolojisinden yararlanacak ana alanlar, ekonomi, finans, endüstri ve kamu hizmetleri olarak çerçevelendi.

 

Cryptocurrency crackdown by China is about more than the 'safety of  people's property' | Fox Business

Çin kripto paraların üzerine gitmeye devam ediyor

Daha önce Çin, kripto para birimleri üzerinde bir baskı olduğunu açıklamıştı. Çin, çevresel kaygılar nedeniyle ve karbon emisyon hedeflerini tutturmak için birçok bölgede kripto madenciliğini yasakladı. Daha önce bildirildiği gibi, HashCow ve BTC.TOP dahil olmak üzere pek çok kripto madenci firması, Çin’deki faaliyetlerini durdurdu.

Daha önce, kripto para borsası Huobi’nin bir yan kuruluşu olan Huobi Mall, yaptığı açıklamada anakara Çinli müşterilere kripto madenciliği hizmetlerini askıya aldığını ve denizaşırı işletmelere odaklanacağını söyledi.

 

 

İlgili: Çin CBDC’si Alipay ve WeChat Pay’i yedekleyecek!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.