1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bitcoin yatırımcıları JPMorgan’nın bu raporuna mutlaka göz atmalı!

Bitcoin yatırımcıları JPMorgan’nın bu raporuna mutlaka göz atmalı!

Bitcoin yatırımcıları JPMorgan’nın bu raporuna mutlaka göz atmalı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin mayıs ayının ortasında yaşadığı düşüşten sonra bir türlü kendisinden beklenen atağa geçemedi. JPMorgan raporu bu konuyu ele alıyor. Detaylar haberimizde.

Bitcoin yatırımcıları JPMorgan’nın bu raporuna mutlaka göz atmalı

Bitcoin geçtiğimiz ay yaşadığı düşüşün ardından bu hafta ortasında bir yükselme çabası gösterdi. Yaklaşık %14 değer kazandı ve 38,000 doların üzerine çıktı. Ancak JPMorgan analistleri Bitcoin’in son eğilimlerinden sonra bir düşüş beklentisi içerisinde olduklarını belirtti.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bitcoin geçen haftadan bu yana yatay bir seyirde 30 bin doların ortalarında işlem görüyor. Salı günü, hafif bir oynaklığa tanık oldu ve iki haftanın en yüksek günlük kazancını yüzde 14 ile kaydetti. Ancak, o zamandan beri, 37.000 dolar civarında sıkışmış görünüyor. Ve JPMorgan’a göre, endişelenmek için bir neden var.

jpmorgan Bitcoin yatırımcıları JPMorgan’nın bu raporuna mutlaka göz atmalı!

ABD’deki en büyük banka, Bitcoin’in daha karanlık günlere doğru gittiğine inanıyor. Yatırımcılara yönelik yayınlanan notta, JPMorgan analistleri, ihtiyat nedeni olarak vadeli işlem piyasasındaki düşüş gibi bir dizi faktöre işaret ediyor. BTC’nin spot fiyatı, vadeli fiyatının üzerinde, bu da kurumsal yatırımcıların fiyatın daha da düşmesini beklediklerini gösteriyor.

Analistler, “Son haftalarda geriye gidişe dönüşün ayı piyasasına işaret eden olumsuz bir sinyal olduğuna inanıyoruz” dedi.

Bloomberg’te yayınlanan rapora göre, mevcut BTC vadeli işlem trendi 2018’dekini yansıtıyor. O yıl BTC, Aralık 2017’de yaklaşık 20.000 dolara ulaştıktan sonra değerinin dörtte üçünü kaybetmişti.

jpmorgan Bitcoin yatırımcıları JPMorgan’nın bu raporuna mutlaka göz atmalı!

Analistler, BTC’nin azalan hakimiyeti konusunda endişeli. Basın zamanında, yüzde 44’ün hemen altında duran BTC hakimiyet oranı, mayıs ortasında yüzde 40’a kadar düşmüştü.  JPMorgan’a göre, boğaların yeniden kontrolü ele alması için BTC’nin hakimiyetinin en az yüzde 50’ye ulaşması gerekiyor.

Bitcoin yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 35,352 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.