Loading...
btc
BTC
-1.44%
Bitcoin
66.154,62 USDT
eth
ETH
-1.91%
Ethereum
3.175,68 USDT
bch
BCH
-0.88%
Bitcoin Cash
528,46 USDT
xrp
XRP
-1.62%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-1.97%
Litecoin
84,40 USDT
bnb
BNB
-2.35%
Binance Coin
581,58 USDT
sol
SOL
-3.32%
Solana
148,08 USDT
avax
AVAX
-3.03%
Avalanche
38,15 USDT
ada
ADA
-1.78%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
-1.69%
Poladot
7,12 USDT
doge
DOGE
-3.19%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-3.63%
Shiba Inu
0,00 USDT

Çin Bitcoin’den uzaklaşıyor!

Çİn
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin’de mart ayının başından bu zamana kadar Bitcoin üzerinde baskılı kararlar alınıyor. Asya’nın dev ülkesi Bircoin’den uzaklaşıyor. Detaylar haberimizde.

Çin Bitcoin’den uzaklaşıyor

Çin Bitcoin madencilik faaliyetlerini durdurmaya devam ediyor. Alınan kararlar Çin’in madencilik alanındaki üstünlüğünü sarsabilir.

Çin’de Xinjiang bölgesinde bir kısım Çinli madencilere faaliyetlerini durdurmaları yönünde tebligat yapılmıştı. Bu gelişmelerin ardından Çin’in başka bir eyaleti olan Qinghai’deki Qinghai Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Departmanı, bu eyalette bulunan Bitcoin madencilik işletmelerine yakın zamanda çıkarılan bir hükümet talimatını göndererek operasyonları durdurmaları gerektiğini bildirdi.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Pekin’in Bitcoin madenciliği üzerindeki baskısı yayılıyor gibi görünüyor. İki hafta önce, İç Moğolistan’dan gelen haberler bölgedeki Bitcoin madencilik tesislerinin işletilmesine karşı yeni kurallar ortaya çıkacağını belirtmişti.

Bu haberlerin ardından Çin’in bazı eyaletleride faaliyet gösteren Bitcoin madencilik işletmelerinin çalışmalarını durdurmasına karar verildi. Mart ayının ilk haftasından bu yana Çin’de madencilik büyük tarışma konusu olmaya başladı.

Madenciliğin lokomotifi olan Sincan eyaletinde henüz Bitcoin madencileri için olumsuz bir karar alınmamıştı. 2 Haziran’da Sincan Enerji Düzenleme Ofisi, bir toplantı düzenledi ve raporunu 9 Haziran’da yayınladı. Rapora göre Sincan’daki belirli madencilere kapatma talimatı verildi.

çin Çin Bitcoin’den uzaklaşıyor!

Sincan eyaletinde alınan kapatma kararlarının ardından Bitcoin’in genel ağ hash oranarında düşüş yaşandı. Raporun yayınlandığı tarihe kadar 180 EH/s olan oran yazım sırasında 120 EH/s’ye kadar düştü.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.