1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Çin Bitcoin’den uzaklaşıyor!

Çin Bitcoin’den uzaklaşıyor!

Çin Bitcoin’den uzaklaşıyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Çin’de mart ayının başından bu zamana kadar Bitcoin üzerinde baskılı kararlar alınıyor. Asya’nın dev ülkesi Bircoin’den uzaklaşıyor. Detaylar haberimizde.

Çin Bitcoin’den uzaklaşıyor

Çin Bitcoin madencilik faaliyetlerini durdurmaya devam ediyor. Alınan kararlar Çin’in madencilik alanındaki üstünlüğünü sarsabilir.

Çin’de Xinjiang bölgesinde bir kısım Çinli madencilere faaliyetlerini durdurmaları yönünde tebligat yapılmıştı. Bu gelişmelerin ardından Çin’in başka bir eyaleti olan Qinghai’deki Qinghai Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Departmanı, bu eyalette bulunan Bitcoin madencilik işletmelerine yakın zamanda çıkarılan bir hükümet talimatını göndererek operasyonları durdurmaları gerektiğini bildirdi.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Pekin’in Bitcoin madenciliği üzerindeki baskısı yayılıyor gibi görünüyor. İki hafta önce, İç Moğolistan’dan gelen haberler bölgedeki Bitcoin madencilik tesislerinin işletilmesine karşı yeni kurallar ortaya çıkacağını belirtmişti.

Bu haberlerin ardından Çin’in bazı eyaletleride faaliyet gösteren Bitcoin madencilik işletmelerinin çalışmalarını durdurmasına karar verildi. Mart ayının ilk haftasından bu yana Çin’de madencilik büyük tarışma konusu olmaya başladı.

Madenciliğin lokomotifi olan Sincan eyaletinde henüz Bitcoin madencileri için olumsuz bir karar alınmamıştı. 2 Haziran’da Sincan Enerji Düzenleme Ofisi, bir toplantı düzenledi ve raporunu 9 Haziran’da yayınladı. Rapora göre Sincan’daki belirli madencilere kapatma talimatı verildi.

çin Çin Bitcoin’den uzaklaşıyor!

Sincan eyaletinde alınan kapatma kararlarının ardından Bitcoin’in genel ağ hash oranarında düşüş yaşandı. Raporun yayınlandığı tarihe kadar 180 EH/s olan oran yazım sırasında 120 EH/s’ye kadar düştü.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.