Çin’den kripto borsalara yönelik ağır yasak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Çin hükumeti kripto paralara karşı yasakçı politikalarını bir adım öteye taşıdı. Bugün açığa çıkan yasaklar oldukça geniş kapsamlı.

Çin’den kripto borsalara yönelik ağır yasak

Çin merkez bankası konumunda bulunan, Çin Halk Bankası, kripto paralara yönelik getirilmesi yasak çerçevesinde aralarında, Çin Sanayi ve Ticaret Bankası, Çin Ziraat Bankası (ABC), Çin İnşaat Bankası (CCB) ve Posta Tasarruf Bankası’nın da bulunduğu önde gelen bankalarla bir görüşme gerçekleştirdi.

Çin Halk Bankası, bankalara, kripto paralarda yaşanan spekülasyonların normal ekonomik ve finansal düzeni bozar nitelikte olduğunu; kripto paraların, yasadışı sınır ötesi varlık transferi ve kara para aklama gibi yasa dışı ve suç teşkil eden faaliyetlere zemin hazırladığını ve insanların mülkiyet güvenliğini ciddi şekilde ihlal ettiğini bildiriyor.

Banka bu sayılan nedenlerle, tüm bankaların ve ödeme kuruluşlarının ilgili mevzuat hükümlerini katı bir şekilde uygulamasını, müşteri tanımlama yükümlülüğünü ciddiyetle yerine getirmesini istiyor. Ayrıca, ilgili faaliyetler için hesap açma, kayıt, alım satım, takas ve mutabakat gibi ürün veya hizmet sağlanmasının yasak olduğunu hatırlatıyor.

Bu arada tüm finansal kurumlar, kripto para borsalarının ve OTC tüccarlarının sermaye hesaplarını kapsamlı bir şekilde araştırmalı, tanımlamalı ve ticaret sermayesinin ödeme bağlantısını zamanında kesmelidir deniyor.

406 / 5000

Çeviri sonuçları

Bu nokrada, katılımcı kurumlar, bu çalışmaya büyük önem vereceklerini, kripto para birimi ile ilgili ticari faaliyetlerde bulunmayacaklarını veya bunlara katılmayacaklarını, araştırma ve elden çıkarma çabalarını daha da yoğunlaştıracaklarını ve sanal para ticareti için fonların ödeme bağlantısını kesmek için katı önlemler alacaklarını ifade ettiler.

 

 

İlgili: Kripto para borsası, haber günden ve gelişmeler

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Çin’den kripto borsalara yönelik ağır yasak
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.