Loading...
btc
BTC
0.61%
Bitcoin
67.063,81 USDT
eth
ETH
0.31%
Ethereum
3.514,46 USDT
bch
BCH
0.81%
Bitcoin Cash
394,45 USDT
xrp
XRP
3.42%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
-0.15%
Litecoin
73,29 USDT
bnb
BNB
0.24%
Binance Coin
594,80 USDT
sol
SOL
2.67%
Solana
173,65 USDT
avax
AVAX
2.18%
Avalanche
28,78 USDT
ada
ADA
-0.7%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
-0.3%
Poladot
6,32 USDT
doge
DOGE
6.74%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
1.72%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para
  3. Çin’de engellemeler kripto yatırımlarını azaltıyor mu?

Çin’de engellemeler kripto yatırımlarını azaltıyor mu?

çin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Çin’de kripto piyasasına hükümet tarafından uygulanan baskılar Çinli yatırımcılar tarafından nasıl karşılanıyor? Detaylar haberimizde.

Çin’de engellemeler kripto yatırımlarını azaltıyor mu?

Bitcoin ve diğer kripto paraların son altı ay içerisindeki artışından sonra Çin’de hükümet dolandırıcılık ve kara para aklama gibi gerekçeler göstererek kripto paralar üzerinde bir baskı kurmaya başladı.

Çin’deki baskının ardından, kripto borsaları sözleşme ticaret hizmetlerini askıya alma kararlarını açıklıyor.

BitMart tüm kullanıcılar için sözleşme ticaret hizmetlerini askıya alma kararı aldığını açıkladı. Huobi, yeni kullanıcıların vadeli işlem özelliğini seçmesini tamamen yasakladı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

OKEx direktörü Lennix Lai, yaptığı açıklama da Çinli kullanıcıların kripto paralara sahip olmasının yasaklanmadığını vurguladı.

“Çin, borsalar ve madencilik operasyonları konusunda daha katı olacak, ancak insanlar, Çin vatandaşları da dahil olmak üzere genel olarak kripto para birimlerini kullanabilir ve ellerinde tutabilir. OKEx gibi borsalar, yalnızca Çin vatandaşlarına sunulan bazı hizmet ve ürünleri azalttı. Bu bildirimden kaynaklanan herhangi bir değişiklik Çinli olmayan vatandaşları etkilemeyecek ve yalnızca Çin’de ikamet eden ve Çin para birimi renminbi kullanan kullanıcıları etkileyecektir.”

Ancak, Çinli yatırımcılar, hükümetin piyasadaki dalgalanmalar nedeniyle 2017’den bu yana kripto para ticaretine yönelik yaptığı baskıları pek önemsemiyor.

Çinli kripto tüccarlarının 2017’de yerel borsaların yasaklanmasından bu yana kullandığı tezgah üstü platformlarda istikrarlı bir artış görülüyor. Feixiaohao’ya göre, geçtiğimiz hafta bu platformlarda yapılan işlemlerde %4,4 lük bir düşüş yaşansa da birkaç gün içerisinde yarısı telafi edildi.

Bloomberg’de yayınlanan bir rapora göre yatırımcılar tezgah üstü platformlara (OTC) akın ediyor.

“Çin’de hükümetin Bitcoin ve diğer kripto paralardaki artıştan sonra, kara para aklama, sahtekarlık ve aşırı dalgalanma nedeniyle bireysel yatırımcıların kayıplarını önlemek amacıyla kriptolar üzerinde baskıyı artırdığı görülüyor. Bu baskıya tüccarları tezgah üstü piyasalara yönlendirdi. Yapısı gereği takip edilmesi zor olan bu platformlar yasağın toptan uygulanmasının zor olacağı anlamına geliyor.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.