1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bu kripto Goldman Sachs’a göre piyasanın yeni lideri olacak!

Bu kripto Goldman Sachs’a göre piyasanın yeni lideri olacak!

Bu kripto Goldman Sachs’a göre piyasanın yeni lideri olacak!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Goldman Sachs yayınladığı raporda piyasanın yeni lideri olacağını düşündüğü kripto para ile ilgili açıklamalara yer verdi. Detaylar haberimizde.

Bu kripto Goldman Sachs’a göre piyasanın yeni lideri olacak

Birçok analist ve finansal firma son zamanlarda Bitcoin’in kripto piyasasının zirvesindeki yerini rakibine devredebileceğini değerlendiriyor. Bu analizlere dünyanın en büyük finans kuruluşları arasında yer alan Goldman Sachs’ta katıldı.

Bkz: Ethereum haberleri ve son dakika gelişmeleri

Goldman Sachs’ın yöneticileri Ethereum’un bir değer deposu olarak Bitcoin’i geride bırakcağına inanıyor. Banka tarafından yayınlanan yeni raporda, Ethereum kripto para piyasasın yeni lideri olabileceğine dair görüşlere yer verildi.

Geçtiğimiz haftalarda Ethereum 4,000 doların üzerine çıkarak 4,362 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Anlık olarak ise 2400 dolardan işlem görüyor ve toplam piyasa değeri 278 milyar dolar.

Goldman Sachs’a göre Ethereum Bitcoin’e meydan okumaya hazır. Rapor Ethereum’un ele alması gereken şeyler olmasına rağmen önümüzdeki aylarda Bitcoin’i geride bırakabileceğini ifade ediyor.

“Değer deposunun belirlenmesinde gerçek kullanımların önemi göz önüne alındığında, ETH’nin baskın bir değer deposu olarak Bitcoin’i geçme şansı yüksektir. Ethereum ekosistemi akıllı sözleşmeleri destekliyor ve platformunda yeni uygulamalar oluşturmak için bir yol sağlıyor.”

Ethereum ekosistemi henüz değer olarak Bitcoin’i geride bırakamasa da barındırdığı yenilikler ile önümüzdeki dönemlerde bir numara olabileceğinin sinyallerini veriyor. Akıllı sözleşmeler ve merkez olmayan uygulamalar ile oldukça popüler durumda.

“Çoğu merkezi olmayan finans (DeFi) uygulaması Ethereum ağı üzerine inşa ediliyor. Çoğu Non-Fungible token (NFT), ETH kullanılarak satın alınıyor. Bu durum Ether’de Bitcoin’e karşı daha fazla sayıda işlem hakimiyeti yansıtıyor.”

Goldman Sachs’ın yanı sıra My Ether Wallet’ın CEO’su Kosala Hemachandra’da Ethereum’un bir gün kripto dünyasının lideri olacağını belirtiyor. Kosala, yakın zamanda verdiği bir demeçte Etehereum’un Bitcoin’in pazar hakimiyetini geçeceğini iddia etti.

Bitcoin’den farklı olarak, Ethereum sadece bir değer belirteci değildir, yani aslında ETH blok zinciri üzerine inşa edilmiş tüm kullanım durumlarını besler. Bitcoin, net bir yol haritası olmayan bir değer belirtecidir. Fiyat düşüşüne rağmen, uzun vadeli gelişme etkilenmedi ve Ethereum, bitcoin üzerinde pazar hakimiyeti yolunda ilerliyor.”

Kaynak