1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Çin merkez bankası DBS ve HSBC birlikte hareket etmek için GSBN ile ortak oldu

Çin merkez bankası DBS ve HSBC birlikte hareket etmek için GSBN ile ortak oldu

Çin merkez bankası DBS ve HSBC birlikte hareket etmek için GSBN ile ortak oldu
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Çin merkez bankası DBS ve HSBC ticaret danışmanlığı oluşturmak ve  birlikte hareket etmek için GSBN ile ortak oldu.

 

Çin merkez bankası DBS ve HSBC ticaret finansmanının dijitalleştirilmesi konusunda GSBN ile ortak oldu

 

Üç banka, Çin merkez bankası , Singapurlu DBS ve HSBC, bir ticaret finansmanı danışmanlığı oluşturmak için yakın zamanda blockchain tabanlı bir ticaret platformu başlatan Hong Kong merkezli kar amacı gütmeyen bir konsorsiyum olan Global Shipping Business Network (GSBN) ile ortaklık kurdu. grup, Forkast ile paylaşılan bir medya açıklamasına göre.

 

Çin merkez bankası DBS ve HSBC ortaklığı

 

  • Ticaret finansmanı, ithalat ve ihracat işlemlerinin finansmanı, küresel ticaret için hızlı ve kolay hale getirdiği söyleniyor. Bununla birlikte, küçük ve orta ölçekli işletmeler genellikle ticaret finansmanı elde etmede zorluklarla karşı karşıyadır ve mevcut ticaret süreçleri büyük ölçüde kağıt tabanlıdır ve verimsizliklerle doludur. Uluslararası Ticaret Odası’na (ICC) göre, tahmini küresel ticaret finansmanı açığının 1,5 trilyon ABD Dolar olan miktarın  2025 yılına kadar 2,5 trilyon ABD Dolarına ulaşması bekleniyor. ICC, dijital ticaretin, bankaların ticaret finansmanı açığını kapatmasına yardımcı olmak için önemli bir olanak olarak görüldüğünü söyledi.

 

  • GSBN’nin ticaret finansmanı danışma grubu, ortak kuruluşların mevcut süreçlerini dijitalleştirmelerine ve iyileştirmelerine yardımcı olarak finansman açığını kapatmayı ve KOBİ’ler için finansman desteğini artırmayı amaçlıyor. GSBN CEO’su Bertrand Chen, “COVID-19 salgını, kağıdın daha verimli, güvenilir dijital sistemler lehine ortadan kaldırılabileceği birçok alanı bize gösterdi” dedi. “Nakliye sektörü ve finans arasındaki simbiyotik ilişki göz önüne alındığında, 1,5 trilyon dolarlık ticaret finansmanı açığını kapatmak için bankacılık süreçleriyle nasıl bağlantı kurabileceğimizi ve bunları nasıl geliştirebileceğimizi araştırmalıyız.”

 

  • GSBN, danışma grubunun küresel tedarik zinciri ve finans kurumları arasındaki bağlantıları iyileştirmek için gereken teknik, yasal ve düzenleyici çerçeveleri araştıracağını söyledi. Grup ayrıca bankaların finansman sürecini iyileştirmek için elektronik Konşimento ve diğer tedarik zinciri verileri gibi dijital çözümleri test edecek.

 

  • DBS Bank Genel Müdürü ve Ürün Yönetimi Grup Başkanı Sriram Muthu Krishnan, “Nakliye ve lojistik oyuncularını dijital bir ekosisteme getirmek, kritik bilgi ve belgelerin ticaret akışındaki birden fazla katılımcı arasında sorunsuz bir şekilde paylaşılmasını, işlenmesini ve işlenmesini sağlayacak” dedi. 

 

  • GSBN’ye göre, üyeleri dünyadaki tüm nakliye konteynırlarının üçte birini idare ediyor. Bu yılın başlarında kurulan konsorsiyum, kısa bir süre önce küresel ticaret için blok zinciri platformunu ve Asya’da Kargo Yayını uygulamasının kullanıma sunulmasını başlattı.

Kaynak