fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Rehberi
  3. Tüm kripto paralar kaybederken değer kazanan 2 altcoin’den biri!
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tüm kripto paralar kaybederken değer kazanan 2 altcoin’den biri!

Tüm kripto paralar kaybederken değer kazanan 2 altcoin’den biri!
0

Bitcoin ve kripto paralar çakılırken bugün 2 kripto paradaki değer artışı dikkat çekiyor. Bu şanslı kripto paralardan birisi CELO! Celo nedir? Güncel Celo haber, gündem ve gelişmeler bu haber sayfamızda.


Celo Rehberi: Celo nedir? Güncel Celo haber ve gelişmeler

Bitcoin ve kripto para piyasalarında Çin merkezli dev emlak şirketi Evergrande kaynaklı bir kriz yaşanıyor. Evergrande’nin 200’ün üzerindeki bankadan kredi aldığı ve olası iflasının ardından küresel finansal piyasaların ciddi krize girebileceği iddia ediliyor. Bu nedenle finansal piyasalarda ve kripto para piyasalarında bir türbülans yaşanıyor.

Bitcoin 42 bin dolar bandına gerilerken toplam kripto para piyasası değeri uzun sürenin ardından 1.9 trilyon doların altına geriledi. Son 2 günde kripto para piyasalarında yaklaşık 400 milyar dolarlık bir erime söz konusu.

Lütfen Bkz: Bitcoin (BTC) nedir? Nasıl alınır? Geleceği var mı?

Bu süreçte Celo değer kazanan ender kripto paralardan birisi. Güne %14’lük pump ile başlaması dikkat çekti. Celo, yazının kaleme alındığı saatte 7 doların üstünde işlem görüyor. 2.188 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile CoinMarketCap’te  57’nci sıradan işlem görüyor.

Önemli Celo İstatistikleri

Toplam Celo arzı: 1,000,000,000

Piyasada işlem gören Celo arzı: 306,819,314

Arz edilen Celo oranı: %30

Tüm zamanların rekoru: 10.66 dolar (30 Ağustos 2021).

Celo canlı fiyat grafiği

Celo nedir?

Celo, akıllı telefonlar üzerinde kripto para kullanımını arttırmayı hedefliyor. Akıllı telefonlarda kullanılabilen blockchain tabanlı aplikasyonlar geliştiriyor. Bu aplikasyonlar sayesinde kripto para kullanıcıları banka hesabına gerek kalmaksızın bankacılık işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Celo son günlerin gözde projesi olan DeFi (merkezsiz finans) alanında da çeşitli aplikasyonlar geliştiriyor.

Lütfen Bkz: Ethereum (ETH) nedir, nereden, nasıl satın alınır ve geleceği nasıl?

Celo ana ağı Nisan 2020’de başlatıldı. Celo blockchain’in kripto parası Celo Token, PoS (Varlık İspatı) tipi kripto paralar arasında.

Celo oldukça geniş bir kurucu takımına sahip. Celo çalışanları dünyaca tanındık kurumlarda çalışan kişiler tarafından kuruldu. Celo takımında MIT, Stanford, Google, Square, Circle, Visa, GoDaddy, World Bank, Federal Reserve Bank, Harvard Üniversitesi, University of Pennsylvania Hukuk Fakültesi, Cambridge Üniversitesi, ABD Adalet Bakanlığı, Bank Of America, Capital One, Twitter, Give Directly, ve Gates Foundation’dan kişiler bulunuyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.