Loading...
btc
BTC
-0.29%
Bitcoin
64.782,04 USDT
eth
ETH
-1.09%
Ethereum
3.521,74 USDT
bch
BCH
0.7%
Bitcoin Cash
391,68 USDT
xrp
XRP
-0.36%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.54%
Litecoin
74,17 USDT
bnb
BNB
-0.5%
Binance Coin
596,30 USDT
sol
SOL
-0.85%
Solana
134,47 USDT
avax
AVAX
2.79%
Avalanche
27,69 USDT
ada
ADA
-0.06%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
-1.9%
Poladot
5,69 USDT
doge
DOGE
1.3%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.5%
Shiba Inu
0,00 USDT

Cardano’nun gözdesinden heyecanlandıran ortaklık!

Büyük Cardano ağ yükseltmesi Vasil’e son destek Binance.US'den geldi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano’nun DeFi ve Stableocoin merkezi Ardana, geliştirici ve kullanıcı deneyimine odaklanan merkezi olmayan bir uygulama platformu (dApp) olan NEAR protokolü ile ortaklık kurdu. Detaylarlar haberimizde.

Cardano’nun gözdesinden heyecanlandıran ortaklık!

Cardano’nun DeFi ve Stableocoin merkezi Ardana, NEAR protokolü ile ortak kurduğunu duyurdu. İki ağ arasında varlık transferine yardımcı olacak bir köprünün altyapısını oluşturmak amacıyla güçlerini birleştiren ağlar, zincirler arası birlikte çalışabilirlik üzerine odaklanıyor. Bu sorun temelde her ağın gündeminde Cardano ve NEAR protokol ortaya çıkacak sorunları birlikte aşabilmek için önemli bir adım attı.

 

cardano

İlgili: Cardano fiyat tahmini

NEAR protokolüyle kurulan köprü sayesinde, Cardano kullanıcıları yakında varlıkları Cardano’dan NEAR’a veya tam tersi şekilde aktarabilecekler.

NEAR’da yakında Cardano ağında bir varlık olarak mevcut olacak. NEAR, Ardana’nın Stabilcoin basımı için teminat görevi görecek. Proof-of-stake konsensüsünü kullanan Near, halihazırda Ethereum, Polkadot, Cosmos gibi ağlarla uyumlu çalışıyor.  Üçüncü nesil blok zinciri portföyüne Cardano’yu da ekleyen protokol ağı daha da güçlendirmiş olacak.

Ardana CEO’su ve kurucusu Ryan Matovu, her iki kuruluşunda gelişen blokzincir teknolojisinde yeni arayışlar içerisinde olduğunu ve büyümenin birlikte gerçekleşebileceğine inandığını ifade etti.

“İş birliği, her iki kuruluşun da gelişen blok zinciri teknolojisi ekosisteminde yeni büyüme yollarını keşfetmesine yardımcı olacak ve gelecekte blok zinciri ölçeklenebilirliği için bir dönüm noktası olacağını kanıtlayacak.” 

Matovu, aynı zamanda ortaklık kurdukları NEAR protokolün sağlam teknolojiye sahip büyük bir ekosistem olduğunu da sözlerine ekledi. Cardano ağı büyümeye devam ettikçe dikkatleri üzerine topluyor. Bilindiği gibi ağ kısa süre önce 2 milyon cüzdan sınırını aştı.

İlgili: NEAR protokol nedir?

NEAR Vakfı CEO’su Erik Trautman ise ortaklık kurulmasında Ardana’nın çok zincirli bir dünyanın yaratılmasına yardımcı olmasının etkili olduğunu ifade etti.

“Ardana’nın çok zincirli bir dünyanın yaratılmasına yardımcı olması çok önemli ve bunun gibi entegrasyonlar bu hedefin gerçekleştirilmesine yardımcı oluyor”

Cardano CEO’su Charles Hoskinson, ortaklıkların Cardano’ya “bir ekosistem olarak, hareket kazandıracağını ifade ediyor. Ortaklıklar, köprüler ve blok zincir entegrasyonları, Cardano Vakfı’nın bu hedefe yönelik ilerlemesini daha da ileriye taşıyacak.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.