1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Cardano’nun bu verisinde dikkat çeken artış! Ne anlama geliyor?

Cardano’nun bu verisinde dikkat çeken artış! Ne anlama geliyor?

Cardano’nun bu verisinde dikkat çeken artış! Ne anlama geliyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Borsalarda kilitli olan Cardano (ADA) miktarında rekor sayıda bir artış gerçekleşti. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Cardano’nun bu verisinde dikkat çeken artış! Ne anlama geliyor?

Kripto para piyasası dalgalı bir görüntüde. Yönünü yukarı doğru çevirmeye çalışsa da yeterli momentumu yakalayamıyor. Dünyada yaşanan gelişmelerin belirsizliklere neden olması birçok sektörü etkilemeye devam ediyor.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrası dünyanın gözü kulağı bu iki ülkeden gelecek haberlere kitlendi. İkili görüşmeler devam ederken sağlanacak bir ateşkes piyasalara rahat bir nefes aldıracak.

Kötü gidiş, kripto paralara ilgilinin düşmesine neden olmuyor. Borsalarda alın satım azalmasına rağmen kilitli değerlerde artış gözleniyor. Cardano_Whale kullanıcı adına sahip Twitter kullanıcısına göre, ADA’da kilitlenen toplam değer 7 Ocak 2022’den bu yana %194 arttı.

İlgili: Cardano (ADA) nedir, geleceği nasıl?

Ocak 2022’de yaklaşık 1,4 milyon ADA olan Cardano’nun TVL’si, bugün itibari ile 272 milyon ADA’ya yükseldi. Bu muaazzam artış ADA’ya olan ilginin arttığını gösteriyor. Aynı zamanda ADA yatırımcılarının geleceğe ilişkin beklentilerinin de yüksek olduğunu gösteriyor.

Cardano’daki kullanıcı etkinliği, blok zincirinde akıllı sözleşme işlevi etkinleştirildiğinden beri ivme kazandı. Akıllı sözleşme özelliğinin başlangıcı ile SundaeSwap, Minswap, ADA Pro dahil olmak üzere a altı merkezi olmayan borsa (DEX), popüler blok zincirinde ilk kez sahneye çıktı.

İlgili: Cardano fiyat tahmini

DeFi Llama verilerine göre, Cardano’da kilitlenen 160,79 milyon dolarlık toplam kilitli değerin %71,70’ini SundaeSwap oluşturuyor. Bu oran 115,29 milyon dolara denk geliyor.

Başka merkezi olmayan ticaret platformlarının Cardano ağında çıkış yapmaya hazırlandığı belirtiliyor. Bu gerçekleştiğinde toplam TVL2nin milyar doların üzerine çıkması bekleniyor.

Cardano (ADA), yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 0,78 dolardan işlem görüyor. ADA, 26 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip ve bu değer ile kripto piyasasının en değerli 8’inci varlığı.

Günlük Cardano (ADA) fiyat hareketleri

cardano Cardano’nun bu verisinde dikkat çeken artış! Ne anlama geliyor?

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: