1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Cardano’dan önemli bir açılım daha geldi! Akıllarda soru işareti kalmayacak

Cardano’dan önemli bir açılım daha geldi! Akıllarda soru işareti kalmayacak

Cardano’dan önemli bir açılım daha geldi! Akıllarda soru işareti kalmayacak
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano Foundation, kullanıcılar için çok önemli bir hizmeti başlattığını duyurdu. Kullanıcıların aklında bir soru işareti kalmayacak. Detaylar haberimizde.

Cardano’dan önemli bir açılım daha geldi! Akıllarda soru işareti kalmayacak

Cardano, dApp’ler, DeFi projeleri oluşturmaya ve çeşitli protokollerde akıllı sözleşmeler kullanmaya kapı açan bir dizi güncellemeden sonra bu yılın başlarında büyük bir fiyat artışı gördü.

Kripto piyasasından yaşanan düşüşten Cardano’nun kripto parası ADA’da nasibini aldı. Ancak Cardano Vakfı yenilikler yapmaya ve projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Cardano, geçtiğimiz günlerde 5 yıllık yol haritasını açıklamıştı. Ethereum ile projesine oldukça güvenen Cardano kullanıcılarının platform üzerinde ekosistemin tüm işlemleri kolay ve ucuz bir şekilde yapmasını hedefliyor.

Bkz: Cardano haberleri ve son dakika gelişmeleri

Cardano, dün yayınladığı bir tweet dizisi ile yeni geliştirici portalını tanıttı. Proje, Cardano hakkında bilgiler veriyor. Aynı zamanda içerdiği farklı bileşenleri, kullandığı araçları, ekosistemindeki teknik kavramları ve daha fazlasını kullanıcılara anlatan bir içerik oluşturdu.

https://twitter.com/CardanoStiftung/status/1414640913612255234

Proje, kullanıcıların da Cardano geliştirme topluluğuna katılmasına olanak sağlıyor. Yeni Portal, Cardano cüzdanlarını keşfetmek, destek vermek ve kullanmak isteyen herkes için hizmetleri uygulamalarına ve web sitelerine kolayca entegre etme imkanı da sunuyor.  Cardano Geliştirici Portalı ayrıca kullanıcılara bir Stake Pool işletme ve hem pazarlama hem de teknik açıdan operatör olmakla ilgili her şeyi öğrenme fırsatı sunuyor.

Birçok kripto meraklısının bilgi sahibi olmak istediği konulara açıklık getiren projede, NFT oluşturma yolları da dahil olmak üzere tokenlar ile ilgili eğitim materyalleri de sunuyor. Daha da önemlisi, tüm bunların neden akıllı sözleşmeler kullanmak zorunda kalmadan yapılabileceğini açıklıyor. Kullanıcıların tüm bu işlemleri Cardano ağı üzerine inşa etmeye karar vermeleri durumunda kendi projelerini finanse etme olanağı da sunuyor. 

Kaynak